Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

15. augusta 2020

Hrdinský surfer zachránil svoju manželku pred smrťou po útoku žralokom (video)Žena v Austrálii prežila útok žraloka modrého po tom, ako jej manžel zoskočil zo svojho surfu a udieral zviera, až kým ju ...Zdieľať
napadnutie zralokom autralia 676x368 15.8.2020  - Žena v Austrálii prežila útok žraloka modrého po tom, ako jej manžel zoskočil zo svojho surfu a udieral zviera, až kým ju nepustilo a neodplávalo. Informujú o tom austrálske médiá. Odborníci predpokladajú, že ženu napadol mladý žralok, dlhý asi tri metre.


Tridsaťpäťročná Chantelle Doyle sa v čase útoku surfovala pri Shelly Beach v Port Macquarie v Novom Južnom Walese. K žene, ktorej manžel po incidente pomohol na pobrežie, privolali záchranárov a tí ju s vážnymi poraneniami pravej nohy letecky previezli do nemocnice. Následne ju podľa agentúry AP previezli do väčšieho zdravotníckeho zariadenia, kde podstúpila chirurgický zákrok. Jej stav je stabilizovaný.

Pláže v Port Macquarie na 24 hodín uzavreli a pokúšajú sa žraloka vypátrať. V roku 2020 sa zatiaľ v austrálskych vodách odohralo päť smrteľných útokov žraloka. Ročný priemer je pritom tri smrteľné útoky.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Hrdinský surfer zachránil svoju manželku pred smrťou po útoku žralokom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlastníci TikToku dostali od Donalda Trumpa 90 dní na stopnutie amerických operácií, tí sa bránia
<< predchádzajúci článok
Revízia výdavkov na kultúru ukázala zdroje knižničného fondu v slovenských knižniciach

Hrdinský surfer zachránil svoju manželku pred smrťou po útoku žralokom (video) - diskusné fórum čitateľov