10. septembra 2011

Hrozný výkon, povedal tréner Weiss po zápase Slovana

Súhrn výsledkov stretnutí 8. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012: PIATOK FK Senica - MFK RužomberokFK Senica - MFK Ružomberok 2:1 (1:0) ...

slovan BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov stretnutí 8. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012:

PIATOK

FK Senica - MFK RužomberokFK Senica - MFK Ružomberok 2:1 (1:0)
Góly: 31. T. Kóňa, 64. Jaroslav Diviš - 66. F. Serečin, ŽK: 56. Kroupa ml. (Senica), rozhodovali: Prešinský - T. Somoláni, Bóllo, 1016
Senica: Bolek - Gorosito, P. Pavlík, J. Gajdošík, Pedro Leal - Strnad, T. Kóňa - Jaroslav Diviš (90. Bolinha), J. Valenta (89. Wiljaars), M. Ďurica - Kroupa ml. (82. Hošek)
Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Huber, J. Kostelný, Gallo - Ďubek (81. Krbeček), Greššák, Vavrík (69. Lovás), Skalák (46. A. Sloboda) - F. Serečin - MasarykHlasy:
Stanislav Griga (tréner Senice): "Do zápasu sme vstupovali pod psychickým tlakom, vlani sme totiž neboli zvyknutí na podobné neúspešné série. Od začiatku sme sa snažili o nátlakovú hru, od úvodných minút sme išli za víťazstvom. Po zmene strán sme viedli už 2:0, ale krátko po druhom góle sme inkasovali. V závere sme sa o výsledok báli. Výhru sme dosiahli proti ťažkému a dobre organizovanému súperovi a veľmi si ju vážime."

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "V prvom polčase boli domáci dôraznejší, našu chybu potrestali gólom. V mojom tíme mal dobrú príležitosť Serečin, ale neuspel. Po zmene strán sme boli aktívnejší, ale opäť sme sa dopustili dvoch chýb - jednu Diviš potrestal gólom, druhú našťastie nevyužil. Senici gratulujem k víťazstvu."
Po reprezentačnej prestávke nastúpili obe mužstvá s novými hráčmi v základnej zostave. Na ľavej strane domácej obrany sa premiérovo predstavil Kostaričan Pedro Leal, v drese hostí nová akvizícia, útočník Filip Serečin. Pred stretnutím si diváci uctili minútou ticha tragicky zosnulého hokejistu Pavla Demitru. Prvé dejstvo prinieslo skôr bojovný futbal, pričom smerom dopredu boli mierni aktívnejší Záhoráci. V 8. min sklepol Kroupa loptu Valentovi, ktorého strela spoza pokutového územia letela vedľa. O štyri minúty neskôr to skúšal aj Jaroslav Diviš, projektil sa opäť nezmestil do priestoru Hrdličkovej svätyne. Do prvej možnosti sa dostali hostia v 21. min a hneď z nej mohol padnúť úvodný gól. Serečin dostal peknú prihrávku do pokutového územia Senica, jeho pokus v poslednom možnom momente výborne tečoval na roh Strnad. V 31. min mali domáci výhodu rohového kopu, po Ďuricovej exekúcii sa dostal k lopte Valenta, technickou strelou preloboval hosťujúceho gólmana, ten končekmi prstov stačil loptu vyraziť a skončila tesne vedľa ľavej žrde. Po nasledujúcom rohu sa už zmenilo skóre, po Ďuricovom centri sa pri zadnej žrdi hlavou presadil osamotený Tomáš Kóňa. V 38. min si diváci potleskom pripomenuli pamiatku Pavla Demitru, ktorý nosil na drese práve tridsaťosmičku. Tesne pred odchodom do kabín nevyrovnal v dobrej príležitostí Skalák.

Druhý polčas sa niesol predovšetkým v znamení streleckých možností domáceho Jaroslava Diviša. V 61. min po centri Pedra Leala zakončoval český krídelník v dobrej pozícii v sklze mimo. O tri minúty si napokon otvoril strelecký účet v aktuálnej sezóne, keď ho pekne hlavou vysunul Valenta, Diviš následne utiekol obrancom a s prehľadom premenil samostatný nájazd. Duel v 66. min zdramatizoval Serečin, ktorý krásnou technickou strelou znížil na rozdiel jediného gólu. O ďalšie dve minúty išiel agilný Diviš po Kroupovom vysunutí z pravej strany sám na Hrdličku, svoj pokus však "nezmestil" do bránky. V závere ešte zaujala polostrela Kostaričana Leala, no skóre sa vďaka brankárovi Ružomberka už nezmenilo. Domáci prerušili svoju štvorzápasovú sériu bez víťazstva a zároveň nedovolili pokračovanie šesťzápasovej šnúry Liptákov bez prehry.

SOBOTA

1. FC Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda1. FC Tatran Prešov - DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:1)
Góly: 23. Delarge, 62. Čorič (z pok. kopu), ŽK: 18. Pribula, 55. Macko, 59. P. Petráš, 62. Čep, 81. Bernardo - 52. Helísek, 59. Boya, 85. Hílek, rozhodovali: Matúš - R. Sluk, Chládek, 1823 divákov
Prešov: Jakub Diviš - Pribula, M. Farbák, Čep, Krob - Lipták (56. Bernardo), P. Petráš - Katona, Macko (57. Ricardo), Papaj - Zeher (68. Guba)
Dunajská Streda: P. Kováč - Laštovka, Struhár, Marcin, Kabele - Hílek - Boya - Helísek, Čorič (79. Lénárth), Zs. Németh (90. Harsányi) - Delarge (83. Matúš)Hlasy:
Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Mne sa tento zápas hodnotí veľmi ťažko. Predviesť takýto výkon je hanba, vôbec sme neboli agresívni. S hráčmi si to musím vydiskutovať."

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Dnes sme videli, že moje mužstvo sa nevzdáva, hrali sme veľmi dobre. Tri body pre nás znamenajú veľa, ale v tabuľke nič. Hráčov musím pochváliť."
Prvú strelu videli diváci v 6. min, keď Petrášovu strelu chytil poľahky Kováč. Na druhej strane to skúšal hosťujúci Delarge, ale mieril vedľa pravej žrde Divišovej bránky. V 13. min strieľal domáci Macko, jeho krížna strela však minula bránu DAC-u. Dunajskostredčania sa dočkali gólu v 23. min keď zoči-voči Divišovi nezaváhal agilný Delarge - 0:1. Tatran mohol o dve minúty neskôr vyrovnať, ale Krobov priamy kop len lízal šibenicu Kováčovej brány. Domáci hrali v kŕči, ich prihrávky boli vo finálnej fáze nepresné. Domáci kopili mnoho chýb, hostia mohli vyhrávať už dvojgólovým rozdielom, ale v 36. min unikajúci Delarge netrafil prešovskú bránu. Hráči Dunajskej Stredy vyhrali prvý polčas zaslúžene.

Začiatok druhého polčasu pripomínal ten prvý. Tatran nebol vôbec nebezpečný a Dunajská Streda hrala to, čo potrebovala. Produkovala rýchle brejky a obrana domácich musela byť stále v pozore. V 62. min sa predieral do 16-tky hosťujúci Delarge cez dvoch prešovských obrancov, no bol však faulovaný a DAC kopal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Čorič a v 62. min bolo 0:2. Tatran v 70. min mohol znížiť, ale Guba pred Kováčom trestuhodne zahodil. Bieda Tatrana pokračovala a na tribúnach sa ozýval piskot. V 77. min mal gól na hlave Bernardo, ale jeho hlavičku brankár hostí vyrazil. V 86. min vypálil druhú obrovskú šancu Guba, keď trafil len brankára Kováča. Aj keď sa domáci v druhom polčase dostávali do šancí, herne neoslnili a Dunajská Streda vyhrala v Prešove zaslúžene. Do tabuľky si hostia pripísali prvé tri body v novej sezóne

AS Trenčín - MFK KošiceAS Trenčín - MFK Košice 4:1 (1:0)
Góly: 19. Kleščík, 50. Dobias (vlastný gól), 54. Depetris, 84. Peltier - 78. Diaby, ŽK: 34. Báez - 45. M. Tóth, 45.+ I. Djokovič, 51. Viazanko, 82. Isola, rozhodovali: Valášek - Mókoš, Cuninka, 2215 divákov
Trenčín: Volešák - Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek - Baéz (88. Malec) - V. Horváth, Salinas, Štefánik (46. Peltier), Hlohovský (77. Mazan) - Depetris
MFK Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, I. Djokovič (57. Kavka), Dobias, Čonka - K. Kuzma, Isola - Pačinda, U. Matič (46. Karaš), Viazanko - J. Novák (73. Diaby) Hlasy:
Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Do zápasu sme vstúpili príliš opatrne, chýbala nám vyššia presnosť v hre. Potom nám však pomohol úvodný strelený gól po štandardnej situácii a keď sme na začiatku druhého polčasu dokázali zvládnuť kritické momenty pri súperových veľkých šanciach, nakoniec sme preukázali mimoriadnu efektivitu a dokázali sme výrazne zvíťaziť. Podľa mojej mienky bol síce súper herne lepši, ale prejavila sa naša väčšia túžba po strelení gólov i zdravá agresivita pri zakončovaní akcií. Napriek tomu však máme stále veľmi veľa čo zlepšovať."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Na začiatku zápasu sme sa len zoznamovali s umelým trávnikom a všetko podstatné sme o ňom zistili až v 19. min zápasu, keď sme dostali prvý gól. Chceli sme hrať aktívnu obranu, čo sa nám však v prvom polčase vôbec nedarilo a našou pasivitou sme pomohli súperovi. V druhom polčase sme chceli otočiť vývoj hry a v tomto stretnutí zvíťaziť, nedokázali sme však využiť dve vynikajúce šance a vzápätí na to sme si strelil vlastný gól. Hoci naša hra už bola potom už lepšia, s týmto zápasom sa nám už nepodarilo nič podstatné urobiť."
Domáci sa od začiatku snažili diktovať tempo hry, no brzdilo ich množstvo nepresností. Napriek tomu dokázali ohroziť súpera. V 9. min Depetris z uhla nenamieril presne do odkrytej bránky a o chvíľu Horváthova hlavička z päťky skončila v náručí Tofiloského. V 19. min sa po skrumáži v šestnástke lopta dostala až ku Kleščíkovi, ktorý z bezprostrednej blízkosti nekompromisne napol sieť - 1:0. V 32. min brankár hostí neudržal Horváthovu strelu, ale Ševela z blízka prekopol bránku.

Druhý polčas síce začali lepšie hostia, keď v úvodných minútach Novák dvakrát nebezpečne ohrozil Volešáka, potom však Trenčín v rozpätí štyroch minút rozhodol o svojom víťazstve. V 50. min Báezovu strelu tečoval do vlastnej bránky Dobias a v 54. min Peltierovu strelu po peknom sóle Tofiloski vyrazil pred Depetrisa, ktorý loptu dokopol do odkrytej siete. Košice neskôr využili súperovo poľavenie, v 64. min Novák pohrozil z priameho kopu z 35 m a v 78. min Diaby po protiútoku strelou z uhla korigoval skóre. Posledné slovo však mal v 84. min domáci Peltier, ktorý vnikol do šestnástky a umiestnenou strelou k žrdi zavŕšil zaslúžené trenčianske víťazstvo po kvalitnom výkone.

ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 0:0ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 0:0
ŽK: 28. Šimončič (Nitra), rozhodovali: Chmura - Balko, D. Hrčka, 3283 divákov
Slovan: L. Hroššo - Bagayoko, Kladrubský, Dobrotka, Čikoš (7. Pauschek) - Guédé - Štepanovský, Zé Vitor, I. Žofčák (46. Táborský) - Hartig, Halenár (63. Milinkovič)
Nitra: Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Čirik - Držík - I. Hodúr, V. Gajdoš (86. R. Sloboda), Kolár, Šimončič - Šimonek (78. M. Gajdošík)Hlasy:
Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): "Z našej to bol hrozný výkon, veľmi slabý. Hráči, ktorí sa v Slovane len "vezú", pôjdu odtiaľ preč. Takto sa ďalej nedá pokračovať. Hrať bez pohybu, kontaktu, nekoncentrovane. Neviem si to vysvetliť. Mali sme jedinú šancu v poslednej sekunde zápasu a to je málo na to, aby sme vyhrali. Pribrzdili nás aj zranenia Čikoša, Žofčáka a Halenára. Musíme to vyriešiť s chladnou hlavou."

Cyril Stachura (tréner Slovana): "Vedeli sme, že Slovan má väčšie individuality ako my. Chceli sme sa presadiť kolektívnym výkonom, čo sa nám podarilo. Nechceli sme hrať len na 0:0, ale aktívne najmä v strede poľa. Naskytli sa nám niektoré príležitosti pred šestnástkou, ale chýbalo viac odvahy vniknúť do nej. Remíza je zaslúžená."
V základnej zostave Slovana nastúpili viaceré nové posily. Slovan prišiel v úvodnej desaťminútovke o Čikoša, ktorého nahradil na kraji obrany Pauschek. Aktívnejší boli domáci. Halenár poslal do šance Hartiga, ale ten príležitosť nevyužil. V 22. min strieľal z diaľky Brazílčan Zé Vitor. Prvý strelecký pokus hostí v 34 min po strele Gajdoša minul pravú žrď Slovana.

Málo príťažlivý futbal pokračoval aj po zmene strán. Chýbali presné kombinačné akcie a strelecké pokusy. Oživenie nepriniesli ani striedania. V 72. min po rýchlom prieniku Táborského nebezpečnú krížnu strelu odvrátil Kolmokov. V nadstavenom čase Hartigovu odrazenú strelu od pravej žrde chytil brankár Chudý.

FC Spartak Trnava - Dukla Banská BystricaFC Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)
Góly: 38. T. Oravec, 40. Karhan (z pok. kopu), 79. Vyskočil - 26. Jakubko, ŽK: 42. R. Procházka, 55. Diallo, 68. Koro Kone - 11. Kupčík, 24. Prekop, 40. M. Turňa, rozhodovali: Pavlík - Brendza, Súkeníková, 4656 divákov
Trnava: Raška - P. Čarnota, Diallo, Koubský, Ľ. Hanzel - Vyskočil, Karhan, M. Kaščák (49. Bicák), R. Procházka - T. Oravec (84. Bernáth), Koro Kone (68. Tomaček)
Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Kupčík, Marek Hlinka, S. Savič - Ľupták, Prekop (66. Slančík), Bažík (88. Chupáč), M. Pančík ml., T. Hučko (76. Uškovič) - Jakubko Hlasy:
Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Videli sme pekné ligové stretnutie. V prvom polčase sa nám podarilo stav otočiť, našťastie sme dali tretí upokojujúci gól. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Videli sme pekné a rušné ligové stretnutie. Domáci hrali kvalitnejšie a prevýšili nás. Dali tri góly a zaslúžene vyhrali."
Úvod duelu bol z oboch strán opatrný. V 22. min sa k odrazenej lopte dostal hosťujúci Jakubko, ale jeho slabý volej brankára Rašku neprekvapil. V 26. min sa hráči Banskej Bystrice dostali do vedenia po chybe Hanzela, do streleckej listiny sa zapísal Jakubko. Spartak následne odpovedal tvrdou strelou Procházku v 27. min. O tri minúty neskôr Hanzel napálil loptu z ľavej strany do pokutového územia. Jeho strelu stlmil Oravec, nabiehajúcemu Procházkovi ale ten pred brankárom Belicom zaváhal. V 38. min po Vyskočilovom centri si loptu spracoval T. Oravec a poslal ju za Belicov chrbát - 1:1. O dve minúty neskôr sa Spartak dostal do vedenia, prenikajúceho Kora Koneho nedovolene zastavil Turňa a rozhodca Pavlík ukázal na biely bod. K lopte sa postavil najskúsenejší hráč Spartaka Karhan a podobne ako v predchádzajúcom súboji Trnavy proti Trenčínu sa nemýlil a upravil stav na prvopolčasových 2:1.

V 51. min mohla pridať Trnava tretí gól. Po nevydarenom odkope hosťujúceho stopéra Hlinku sa k lopte dostal striedajúci Bicák, ktorý sa pretlačil cez Kupčíka, no neuspel. V 72. min Dukly nebezpečne pohrozila, krížnu Jakubkovu strelu cez celú šestnástku v páde nezasiahol ani Pančík ani Ľupták. V 79. min Spartak strelil vytúžený tretí gól, Vyskočil z dvadsiatich metrov napriahol a jeho tečovaná strela skončila v Belicovej bránke. V 82. min mal veľkú šancu skórovať Oravec ktorému pekne prihrával Tomaček, no loptu nepochopiteľne poslal vedľa bránky Banskej Bystrice. V záverečných minútach zápasu sa domáci pokúšali prikrášliť výsledok štvrtým gólom, ale strely Prechádzku, Bicáka a ani Tomačeka neskončili v sieti.

MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté MoravceMŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:1)
Góly: 39. Majtán, 90.+ Mráz - 5. Janečka, 78. Hruška, ŽK: 82. Piaček, 85. Ceesay - 55. Pavlenda, 90.+ Pavlovič, 90.+ Brčák, rozhodovali: Samotný - Ádám, Petríček, 2161 divákov.
Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Ondráš, Patrik Mráz - Pečovský - S. Angelovič (88. Zošák), Barčík (61. Deza), Pich (78. Střihavka) - T. Majtán, M. Ceesay.
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren - Orávik (59. M. Hruška), M. Babic (72. Paur), Pavlovič, Candrák (87. Brčák) - Hodek, Pavelka. Hlasy:
Ľuboš Nosický (tréner Žiliny): "Nezachytili sme úvod, keď sme prehrávali súboje v strede ihriska a inkasovali sme. Potom sme sa zlepšili a výsledkom bol vyrovnávajúci gól. V druhom polčase sme prinútili súpera brániť sa, ale dostali sme gól po našej chybe. Do konca sa nám podarilo vyrovnať. Na to, že sme dali doma dva góly, sme mali vyhrať."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Vedeli sme, že ideme k mužstvu, ktoré má veľkú kvalitu a výborné zázemie. Stretnutie malo slušné tempo, v prvom polčase sme sa skoro ujali vedenia po fantastickom sóle Janečku. Potom sme sa stiahli. Cítili sme, že môžeme vyhrať, Paur výborne prehodil na Hrušku. Nakoniec sme smutní, ale remíza je zaslúžená."
V úvode hostia šokujúco strelili úvodný gól, keď po rohu MŠK rýchlo rozohral brankár M. Kuciak a po umiestnenej krížnej strele k žrdi sa radoval hosťujúci Janečka. Domáci už onedlho mohli vyrovnať, ale Mrázova strela z rovnakého parketu tesne minula bránku. Žilina pokračovala v zahadzovaní šancí, Pich neuspel v rýchlom protiútoku a v 20. min Barčík pri prečíslení našiel voľného Angeloviča, ten však v sľubnej šanci neprepálil Kuciaka, neuspel ani dorážajúc Pich. Hra sa potom rozkúskovala, z tribún bolo často počuť piskot nespokojných divákov. Z letargie všetkých po štvrťhodine vytrhla až Angelovičova bomba spoza šestnástky, ktorá tesne minula spojnicu žrde a brvna. Domáci sa predsa len do polčasu dočkali. Barčík vysunul Majtána, jeho strelu hosťujúci brankár len vyrazil, lopta sa dostala k Maboukovi a po jeho centri hlavičkoval do odkrytej brány práve T. Majtán.

Na začiatku druhého polčasu sa nebolo veľmi na čo pozerať, až v 60. min sklepol v pätke Piaček hlavou pred Ceesaya, jeho nedôrazná strela však nemala nárok na úspech. Hra Žiliny potom ožila, keď sa na ihrisko dostal striedajúci Deza. Najprv nezištne pri protiútoku prihral Majtánovi, ten však pokazil akciu zbytočnou prihrávkou. Žilina tlačila, jej útoky boli stále nebezpečnejšie, výbornú príležitosť spálil z rohu šestnástky strieľajúci Pich, ktorý namieril len do gólmana ViOn-u. Škrt cez rozpočet domácim urobila rýchla kontra striedajúcich hráčov, Paur preniesol umne hru na Hrušku a ten nechytateľnou strelou dostal hostí opäť do vedenia. Žiline sa predsa podarilo vyrovnať, v nadstavenom čase sa v skrumáži najlepšie zorientoval Patrik Mráz.