20. apríla 2010

Humenné zvíťazilo nad Prešovom aj tretíkrát

Radosť hostí po prvom sete zľava: Martin Vajda, Milan Javorčík, Peter Kašper, Miro Jakubov, Milan Hriňák a Juraj Tomašik v treťom finálovom zápase volejbalovej extraligy mužov Slávia VK PU MIRAD Prešov - VK Chemes ...

bez nazvu Radosť hostí po prvom sete zľava: Martin Vajda, Milan Javorčík, Peter Kašper, Miro Jakubov, Milan Hriňák a Juraj Tomašik v treťom finálovom zápase volejbalovej extraligy mužov Slávia VK PU MIRAD Prešov - VK Chemes Humenné

PREŠOV 20. apríla (WEBNOVINY) - Volejbalisti Chemesu Humenné zvíťazili aj v treťom zápase finále play-off extraligy mužov, tentoraz na ihrisku Slávie PU MIRAD Prešov 3:0 a v sérii na štyri víťazstvá vedú rovnakým pomerom 3:0. V celom zápase mali mierne navrch a azda najmä vďaka svojim skúsenostiam získaným hlavne v Stredoeurópskej lige nakoniec bez väčších problémov dotiahli duel až k celkovému víťazstvu. Prešovčania však boli dôstojným súperom.

Výsledok - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):
Slávia PU MIRAD Prešov - VK Chemes Humenné 0:3 (-20, -22, -21) - stav série 0:3
81 min, rozhodovali: Mokrý, Daruľa, 500 divákov

Volejbalisti Humenného lepšie vstúpili do zápasu a hneď na začiatku odskočili domácim Prešovčanom o niekoľko bodov. Šarišanom robil problém servis súpera, z toho sa odvíjala ich nepresná prihrávka a problémy v útoku. "Chemesáci" si umnou hrou udržiavali odstup a bez väčších problémov sa dopracovali k víťazstvu 25:20. Druhé dejstvo bolo akoby kópiou prvého. Do druhého technického oddychového času však boli favorizovaní Humenčania stále "na dostrel" a viedli iba o dva body. Potom ale prišla séria ich bodov a aj keď v samom závere potrebovali volejbalisti spod Vihorlatu na uzavretie setu päť setbalov, vyhrali aj toto dejstvo 25:22 a viedli už 2:0. Aj v treťom sete ťahali domáci od začiatku za kratší koniec. Úradujúci vicemajstri si trpezlivou hrou postupne budovali náskok a aj keď prišli chvíle, v ktorých sa domáci "vysokoškoláci" priblížili na minimálny rozdiel, vyrovnať a prípadne ujať sa vedenia sa im nepodarilo. Humenčania aj tento set vyhrali, tentoraz 25:21 a celý zápas 3:0. Prerušili tak sériu víťazstiev Prešova na domácom ihrisku, ktorá trvala od 8. novembra minulého roka. V sérii na štyri víťazstvá už vedú Humenčania 3:0. Znamená to, že už v stredu môžu definitívne rozhodnúť o svojom druhom titule majstrov Slovenska.

KHL: HK MVD vyrovnal stav finále na 2:2