Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. septembra 2021

Hurikán Sam v Atlantiku naberá na sile, je už v katastrofickej kategóriiaktualizované 26. septembra 11:24 Hurikán Sam v Atlantickom oceáne zosilnel na hurikán katastrofickej 4. kategórie s rýchlosťou vetra 230 kilometrov za ...Zdieľať
gettyimages 480386290 676x450 26.9.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 26. septembra 11:24


Hurikán Sam v Atlantickom oceáne zosilnel na hurikán katastrofickej 4. kategórie s rýchlosťou vetra 230 kilometrov za hodinu.

V sobotu večer sa nachádzal asi 1595 kilometrov juhovýchodne od Leewardových ostrovov v Karibskom mori a pohyboval sa na západ až severozápad rýchlosťou 13 kilometrov za hodinu.

Americké Národné stredisko pre hurikány (NHC) zatiaľ v súvislosti so Samom nevydalo žiadne výstrahy ani varovania. Meteorológovia však uviedli, že v priebehu nedele by hurikán mohol ešte viac zintenzívnieť a dosahovať rýchlosť vetra až 240 kilometrov za hodinu, čo je tesne pod hranicou najvyššieho 5. stupňa Saffirovej-Simpsonovej hurikánovej stupnice.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hurikán Sam v Atlantiku naberá na sile, je už v katastrofickej kategórii © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku stúpa, najviac je Ukrajincov
<< predchádzajúci článok
Sulíkovo ministerstvo má výhrady k osobnému dôchodku, problémom je prémia či bezpečnosť

Hurikán Sam v Atlantiku naberá na sile, je už v katastrofickej kategórii - diskusné fórum čitateľov