01. marca 2007

Husárová prehrala v Dauhe vo štvrťfinále štvorhry

Švajčiarska tenistka Martina Hingisová sa na turnaji WTA Tour Qatar Total Open (Tier II, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) v katarskej Dauhe vo štvrtok podvečer dočkala hneď ...

DAUHA 1. marca (WEBNOVINY) - Švajčiarska tenistka Martina Hingisová sa na turnaji WTA Tour Qatar Total Open (Tier II, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku) v katarskej Dauhe vo štvrtok podvečer dočkala hneď dvojnásobnej satisfakcie voči hráčkam zo svojej rodnej krajiny. Vo štvrťfinále štvorhry spolu s Ruskou Mariou Kirilenkovou ako držiteľky voľnej karty za 84 minút zdolali tretí nasadený slovensko-český pár Janette Husárová, Květa Peschkeová 6:3, 7:6 (5), čím sa tomuto páru revanšovali za prehru 2:6, 4:6 v deblovom 1. kole na minulotýždňovom podujatí v Dubaji v SAE. Navyše, 26-ročná rodáčka z Košíc si aspoň čiastočne napravila náladu po prehre s Danielou Hantuchovou v popoludňajšom štvrťfinálovom zápase dvojhry, v ktorom už viedla 6:1, 4:1 a 30:15, ale tento náskok premrhala (6:1, 4:6, 4:6). Husárová a Peschkeová, ktoré získali 70 bodov do rebríčka a spoločný šek na 10 280 USD, sa v druhom sete dokázali niekoľkokrát vrátiť do zápasu, keď vyrovnali z 0:2 na 2:2, eliminovali aj stav 3:5 a neskôr 5:6 s brejkom proti nim, lenže v skrátenej hre už Hingisová s pomocou Kirilenkovej nepovolila prípadne repete čerstvého zlyhania: zo skóre 1:4 resp. 3:5 obrátili na 7:5.

Štvorhra - štvrťfinále:

Martina Hingisová, Maria Kirilenková (Švajč./Rus.) - Janette Husárová, Květa Peschkeová (3-SR/ČR) 6:3, 7:6 (5) za 84 minút