02. januára 2010

Hviezdami noci Kobe Bryant a Nate Robinson

Kobe Bryant opäť úradoval. Los Angeles Lakers prehrávali v novoročnom súboji zámorskej basketbalovej NBA so Sacramentom už o dvadsať bodov, no najužitočnejší hráč minuloročného play-off ich ...

NEW YORK 2. januára (WEBNOVINY) - Kobe Bryant opäť úradoval. Los Angeles Lakers prehrávali v novoročnom súboji zámorskej basketbalovej NBA so Sacramentom už o dvadsať bodov, no najužitočnejší hráč minuloročného play-off ich potiahol. Bryant nastrieľal 39 bodov a presnou trojkou spolu s klaksónom rozhodol o najtesnejšom víťazstve domácich 109:108. „Kobe strieľa s vynikajúcou úspešnosťou. No nie vždy trafí všetko tak ako dnes. Vieme to dobre my, aj on sám. Ale keď mu to ide tak ako v tomto stretnutí, je pochopiteľné, že berie zodpovednosť na svoje plecia,“ povedal o spoluhráčovi pivot Pau Gasol. Bryant je v súčasnosti naozaj vo výbornej forme, o čom svedčí jeho priemer z posledných desiatich duelov - 35,7 bodu na zápas.

Ešte viac ako Bryant hviezdil v piatok rozohrávač New Yorku Nate Robinson. Dvadsaťpäťročný tvorca hry, ktorý upadol v decembri do nemilosti trénera Mika D'Antoniho, nastrieľal v Atlante z lavičky úctyhodných 41 bodov, z toho až 11 v predĺžení. New York nakoniec zvíťazil 112:108. Kormidelník Knicks nechal v posledných štrnástich stretnutiach sedieť dvojnásobného víťaza Slam Dunk Contest celý čas iba na striedačke. Robinson už bol asi zmierený, že si pod D'Antonim v New Yorku nezahrá, a preto v piatok v závere prvej štvrtiny ani nereagoval na trénerov pokyn k striedaniu. Spamätal sa až po upozornení spoluhráča. Následne však na palubovke ukázal, že hre mužstva stále má čo dať. „Bol som nervózny. Mal som pocit, akoby som bol chorý. No zároveň som bol pripravený urobiť všetko, o čo ma tréner požiada. Chcel som celému svetu ukázať, že viem hrať basketbal. Je nový rok, prichádza nový štart a ja sa nechcem pozerať späť,“ priznal po zápase Robinson. Okrem 41 bodov (streľba z hry 18/24) pridal aj šesť doskokov a osem asistencií.

V poslednom piatkovom súboji podľahla Minnesota Orlandu 94:106. Magic tak pretrhli trojzápasovú sériu prehier na palubovkách súperov.

Los Angeles Lakers - Sacramento 109:108
Najviac bodov: Bryant 39, Odom 20 (10 doskokov), P. Gasol 17 (16 doskokov) - S. Hawes 30 (11 doskokov), Casspi 23, Udrih 19 (13 doskokov), štvrtiny: 23:28, 26:36, 30:22, 30:22, 18 997 divákov

Minnesota - Orlando 94:106
Najviac bodov: Flynn 23, Love 17 (10 doskokov), A. Jefferson 14 (10 doskokov) - Lewis 21, M. Barnes 17 (11 doskokov), J. Nelson a Anderson po 16, štvrtiny: 26:24, 19:27, 26:22, 23:33, 17 065 divákov

Atlanta - New York 108:112 po predĺžení
Najviac bodov: Joe Johnson 28, Josh Smith 24 (10 doskokov), Horford 22 (19 doskokov) - N. Robinson 41, W. Chandler 24 (17 doskokov), Gallinari a Harrington po 13, štvrtiny: 26:22, 28:33, 26:12, 19:32 - 9:13, 17 366 divákov

HOPMANOV POHÁR: Rumuni zdolali Austrálčanov