Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

28. júla 2021

Hygienici varujú pred nevyhovujúcimi potravinami v obchodoch, výrobcom je česká spoločnosťŠtátna veterinárna a potravinová správa SR bola v pondelok 26. júla informovaná prostredníctvom výstražného ...Zdieľať
217683340_1748088975384582_2107167415336849705_n 676x380 28.7.2021 (Webnoviny.sk) - Štátna veterinárna a potravinová správa SR bola v pondelok 26. júla informovaná prostredníctvom výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF) o nevyhovujúcom výrobku. Ide o výrobok Kunín Pohár mliečny dezert s čokoládovou, jahodovou, marhuľovou a čučoriedkovou príchuťou, 150 g, dátum spotreby od 16. júna 2021 do 29. júla 2021.

Obsahujú nepovolený prípravok


Výrobcom je Mlékárna Kunín, a.s., Ostrava, Česká republika, schvaľovacie číslo CZ 5751. Distribútorom nevyhovujúceho výrobku na Slovensku je spoločnosť Lactalis Slovakia, s.r.o. Bratislava. ŠVPS o tom informovala na webových stránkach.

„Spoločnosť Lactalis Slovakia, s.r.o. sťahuje z obehu výrobky Kunín Pohár mliečny dezert 150 g s každým dátumom spotreby do 29. júla 2021. Dodávateľ jednej z použitých surovín, ktorá sa v malom množstve používa do spomínaných výrobkov, nás informoval o zistení stopového množstva látky etylenoxid v konkrétnej šarži predmetnej suroviny. Vzhľadom na to, že tento biocidný prípravok nie je v EÚ povolený a bezpečnosť potravín je pre spoločnosť Lactalis Slovakia, s.r.o. vždy na prvom mieste, pristupuje spoločnosť k stiahnutiu výrobkov z predaja," uviedol v stanovisku pre ŠVPS distribútor výrobku Lactalis.

Kúpnu cenu obchody vrátia


Zároveň dodal, že prosí zákazníkov, aby všetky výrobky s dátumom spotreby do 29. júla 2021 nekonzumovali a vrátili ich do predajne, kde výrobky zakúpili. „Tu im bude vrátená kúpna cena i bez predloženia pokladničného dokladu,“ dodala spoločnosť Lactalis.

V súčasnosti prebieha sťahovanie výrobku jednotlivých šarží z obchodnej siete, ktoré zabezpečuje distribútor. Inšpektori ŠVPS vykonávajú úradné kontroly nad sťahovaním nevyhovujúcich výrobkov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú pred nevyhovujúcimi potravinami v obchodoch, výrobcom je česká spoločnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podvodníkov na internete pribúda, dajte si pozor na podozrivé telefonáty či online nákup
<< predchádzajúci článok
Prešovský kraj bojoval s búrkami a silným vetrom, mimoriadna situácia je v šiestich obciach

Hygienici varujú pred nevyhovujúcimi potravinami v obchodoch, výrobcom je česká spoločnosť - diskusné fórum čitateľov