Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. septembra 2006

I. Gašparovič odcestoval na summit hláv štátov V4 v LánochPrezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič odcestoval dnes na dvojdňový summit členských krajín Visegrádskej skupiny, ktorý bude do soboty na zámku v českých Lánoch. Prezident na ňom ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) - Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič odcestoval dnes na dvojdňový summit členských krajín Visegrádskej skupiny, ktorý bude do soboty na zámku v českých Lánoch. Prezident na ňom absolvuje dve plenárne zasadania venované bilancii 15-ročnej existencie visegrádskej spolupráce a jej budúcim formám. V programe prezidentových bilaterálnych rokovaní je stretnutie s hlavou Maďarskej republiky Lászlóm Sólyomom a poľským prezidentom Lechom Kaczyńským. Prezidenti štyroch krajín Visegrádskej skupiny budú rokovať o spoločných záujmoch a prioritách. Budú hľadať to, čo ich spája a efektívne spolupracovať pri dosahovaní svojich cieľov a spoločne sa podieľať na formovaní budúcej Európy a sveta.

Prezident Ivan Gašparovič rozšíril svoju cestu do Českej republiky o návštevu Plzne. Spolu s manželkou sa stretne s predstaviteľmi mesta a Plzenského kraja. Do Bratislavy sa vráti v sobotu večer.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenský premiér dnes oslavuje 42. narodeniny
<< predchádzajúci článok
Blaira by mal nahradiť Brown

I. Gašparovič odcestoval na summit hláv štátov V4 v Lánoch - diskusné fórum čitateľov