Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2013

India bude v roku 2028 najľudnatejším štátom na sveteIndia už o štvrťstoročie prestane byť druhou najľudnatejšou krajinou planéty a bude v nej žiť viac ľudí, ako v Číne. Vo svojej piatkovej správe to konštatuje Organizácia Spojených ...Zdieľať
india do ulic so sluchadlami na usi NEW YORK 14. júna (WEBNOVINY) - India už o štvrťstoročie prestane byť druhou najľudnatejšou krajinou planéty a bude v nej žiť viac ľudí, ako v Číne.


Vo svojej piatkovej správe to konštatuje Organizácia Spojených národov. V roku 2028 bude mať Čína aj India po 1,45 miliardy obyvateľov. Ale zatiaľ čo rast čínskej populácie sa postupne spomalí, počet Indov bude pribúdať rýchlejšie.

V súčasnosti žije na Zemi 7,2 miliardy ľudí, v roku 2050 však tento počet stúpne až na 9,6 miliardy, cituje analýzu expertov OSN spravodajský portál britskej stanice BBC.

Počet obyvateľov planéty by mal tak rásť rýchlejšie ako sa pôvodne predpokladalo. Bude sa to týkať predovšetkým 49 najmenej rozvinutých štátov - v súčasnosti tam žije 900 miliónov ľudí, v roku 2050 toto číslo narastie až na 1,8 miliardy.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bielorusku udelili tretí trest smrti za rok
<< predchádzajúci článok
Horskí záchranári našli nezvestného Poliaka skoro po mesiaci