14. decembra 2013

Indiana zdolala Charlotte 99:94, Pacers vylepšil klubový rekord

Roy Hibbert z Indiany (vpravo) a Al Jefferson z Charlotte Bobcats.

Roy Hibbert z Indiany (vpravo) a Al Jefferson z Charlotte Bobcats. Foto: TASR/AP Photo
New York 14. decembra (TASR) - Basketbalový rozohrávač Lance Stephenson prispel v zámorskej NBA v noci na sobotu 20 bodmi a 11 doskokmi k víťazstvu Indiana Pacers nad Charlotte Bobcats 99:94. Pacers tak vylepšili klubový rekord s najlepším vstupom do sezóny na jedenásť víťazstiev z jedenástich zápasov.

V spomínanom stretnutí pridal pivot Roy Hibbert 18 bodov a 11 doskočených lôpt. V tíme Bobcats sa Al Jefferson prezentoval 21 bodmi a deviatimi doskokmi. Ani to však nestačilo na to, aby basketbalisti Charlotte vyhrali na palubovke Pacers po prvý raz od novembra 2008. Domáci Stephenson žiaril a pridal aj sedem asistencií.

V San Antoniu zvíťazili domáci Spurs nad Minnesotou Timberwolves 117:110. Hosťom k zisku bodov nepomohlo ani sezónne maximum Kevina Loveho so 42 bodmi. Najproduktívnejším hráčom domácich bol s 29 bodmi Tony Parker. Jeho kolega Manu Ginobili pridal 20 bodov a deväť asistencií. Spurs vyhrali štvrtú časť hry 37:21 a a vyhli sa tak druhej domácej prehre v tejto sezóne.

Basketbalisti Bostonu Celtics zvíťazili nad tímom New York Knicks 90:85, keď domáci Avery Bradley dosiahol 13 bodov v záverečne štvrtine vrátane úspešnej trojky necelé tri minúty pred koncom. V drese Celtics, ktorí sa po prvom polčase dostali vedenia o 17 bodov, si zapísal Jared Sullinger 19 bodov a šesť doskočených lôpt. Za Boston, ktorý sa drží na prvom mieste v Atlantickej divízii, pridali Courtney Lee 18 bodov a Brandon Bass mal 10 bodov a osem doskokov.

Výsledky - NBA:
Indiana - Charlotte 99:94, Orlando - Cleveland 100:109, Toronto - Philadelphia 108:100, Atlanta - Washington 101:99 pp, Boston - NY Knicks 90:86, Detroit - Brooklyn 103:99, New Orleans - Memphis 104:98, Oklahoma City - LA Lakers 122:97, Milwaukee - Chicago 90:91, San Antonio - Minnesota 117:110, Denver - Utah 93:103, Phoenix - Sacramento 116:107.