Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. apríla 2019

Instagram zablokoval účet kancelárie sýrskeho prezidenta AsadaBašár Asad, archívna snímka.Zdieľať
Bašár Asad, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Damask 23. apríla (TASR) - Sociálna sieť Instagram zablokovala účet kancelárie sýrskeho prezidenta Bašára Asada, informovala v utorok agentúra AFP. Prostredníctvom iných sociálnych médií oznámila, že sa tak stalo bez "predchádzajúceho varovania alebo logického zdôvodnenia".


Podobne bol v minulosti viackrát zablokovaný aj účet kancelárie sýrskeho prezidenta na kanále Youtube.

K odstaveniu účtu kancelárie sýrskeho prezidenta na Instagrame došlo asi týždeň po tom, čo táto internetová stránka na zdieľanie fotografií a videí kvôli sankciám vlády Spojených štátov zablokovala niekoľko účtov iránskych Revolučných gárd.

Instagram zatiaľ nevysvetlil, prečo zablokoval účet Asadovej kancelárie.

Sýrske vedenie vo svojom vyhlásení uviedlo, že zablokovanie oficiálnych účtov sýrskej vlády na sociálnych sieťach je súčasťou "zosilňujúcej sa blokády" uvalenej na Sýriu po vypuknutí ozbrojeného konfliktu v roku 2011.

Prezidentská kancelária pripustila, že príklad Instagramu by mohli nasledovať aj iné sociálne siete. Uviedla, že by sa tak dialo v rámci tzv. soft war proti Sýrii, ktorá sa vedie v situácii, keď vojenský konflikt v tejto krajine zoslabuje.

Kancelária sýrskeho prezidenta Bašára Asada podľa AFP informovala, že si na Instagrame vytvorila nový účet. AFP dodala, že pôvodný účet bol v utorok skutočne nedostupný.

Kontá Asadovej prezidentskej kancelárie na sociálnych sieťach sa stali mimoriadne aktívnymi po vypuknutí občianskej vojny a stali sa kľúčovou platformou pre zverejňovanie vyhlásení pripisovaných prezidentovi a jeho manželke Asme.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet obetí útokov na Srí Lanke sa zvýšil, zadržali už 18 podozrivých
<< predchádzajúci článok
Na Juraja sa zamračí a občas i zaprší

Instagram zablokoval účet kancelárie sýrskeho prezidenta Asada - diskusné fórum čitateľov