27. decembra 2018

Inter Miláno doma zvíťazil nad SSC Neapol, zranený Hamšík nedohral

Futbalista SSC Neapol Slovák Marek Hamšík.

Futbalista SSC Neapol Slovák Marek Hamšík. Foto: TASR/AP
Rím 26. decembra (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín remizovali v stredajšom zápase 18. kola Serie A na pôde Atalanty Bergamo 2:2. Aspoň bod pre úradujúceho talianskeho majstra zachránil v 78. minúte Cristiano Ronaldo.

Portugalský útočník nefiguroval v základnej zostave "starej dámy" a tréner Massimiliano Allegri ho poslal na ihrisko až v 65. minúte za nepriaznivého stavu namiesto Samiho Khediru. V tomto ligovom ročníku zostáva Juventus nezdolaný a suverénne prvý v tabuľke, okrem Atalanty ho dokázal obrať o body iba FC Janov.

Iba druhýkrát sa v základnej zostave Empoli objavil slovenský útočník Samuel Mráz, ktorý sa však proti FC Turín nepresadil a jeho tím prehral 0:3. Po druhom inkasovanom góle Mráz prepustil v 50. minúte miesto na trávniku Antoniovi La Guminovi.

Inter Miláno doma zvíťazil nad SSC Neapol 1:0, keď o výhre rozhodol v 90.+2 minúte Lautaro Martinez. Celý zápas v drese domácich odohral Milan Škriniar, jeho krajan a kapitán hostí Marek Hamšík duel pre zranenie nedohral a v 24. minúte ho museli vystriedať. Neapol z druhého miesta stráca na lídra Juventus už 9 bodov, Inter je tretí so stratou 5 bodov na SSC.

Frosinone doma remizovalo s AC Miláno bez gólov. "Rossoneri" čakajú na víťazstvo už päť súťažných zápasov.

Serie A - 18. kolo:

Frosinone Calcio - AC Miláno 0:0

Atalanta Bergamo - Juventus Turín 2:2 (1:1)

Góly: 24. a 56. Zapata - 2. Djimsiti (vlastný), 78. Ronaldo, ČK: 53. Bentancur (Juventus)

Bologna FC - Lazio Rím 0:2 (0:1)

Góly: 30. Luiz Felipe, 90. Lulič

Cagliari Calcio - FC Janov 1:0 (1:0)

Gól: 45.+3 Farias

ACF Fiorentina - Parma Calcio 0:1 (0:1)

Gól: 45.+2 Inglese, ČK: 65. Hugo (Fiorentina)