Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

08. decembra 2019

Internetový predaj v Nemecku by mal tento rok prekonať 70 miliárd eurNákup tovaru prostredníctvom internetu pokračuje v Nemecku v prudkom raste, pričom tento rok sa prvýkrát očakáva prekonanie hranice 70 miliárd eur.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Berlín 8. decembra (TASR) - Nákup tovaru prostredníctvom internetu pokračuje v Nemecku v prudkom raste, pričom tento rok sa prvýkrát očakáva prekonanie hranice 70 miliárd eur.


Ako uviedol v nedeľu v ostatnej prognóze Zväz pre elektronické obchodovanie a zásielkový obchod (BEVH), na ktorý sa odvolala agentúra DPA, tento rok by sa celková hodnota tovarov zakúpených v Nemecku cez internet mala v porovnaní s rokom 2018 zvýšiť minimálne o 11 %. "V roku 2019 jednoznačne prekonáme hranicu 70 miliárd eur, prvýkrát v histórii," povedal podpredseda BEVH Martin Gross-Albenhausen.

Kľúčový bude 4. kvartál, ktorý zahrnuje predvianočnú nákupnú sezónu, zástupcovia BEVH však nepochybujú, že kľúčová hranica bude prekonaná.

Internetový obchod zaznamenal výrazný rast v každom z predchádzajúcich piatich rokov. V roku 2014 dosiahli tržby z predaja tovaru v maloobchode cez internet 42,8 miliardy eur, o rok na to sa zvýšili na 46,9 miliardy eur. V roku 2016 vzrástli na 52,7 miliardy a v roku 2017 na 58,5 miliardy eur. Kľúčovú hranicu 60 miliárd eur prekonali vlani, keď vzrástli takmer o 7 miliárd na 65,1 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na vianočnom trhu sa z vareného vína pripil medvedík čistotný
<< predchádzajúci článok
Bojnickú zoo navštívil ekologický Mikuláš, deti mohli kŕmiť medvede

Internetový predaj v Nemecku by mal tento rok prekonať 70 miliárd eur - diskusné fórum čitateľov