Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. marca 2012

IT nie je len pre mužov, DigiGirlz ju popularizujePopularita IT vzdelávania medzi mladými pomaly vzrastá, aj napriek tomu však stále prevažuje v mužskej populácii. Spropagovať štúdium technických smerov, ktoré sú menej typické pre dievčatá ...Zdieľať
logo digigirlz BRATISLAVA 28. marca (WBN/PR) - Popularita IT vzdelávania medzi mladými pomaly vzrastá, aj napriek tomu však stále prevažuje v mužskej populácii. Spropagovať štúdium technických smerov, ktoré sú menej typické pre dievčatá zvažujúce svoje budúce povolanie, bolo cieľom podujatia DigiGirlz, ktoré zorganizovala spoločnosť Microsoft.


V rámci Európskeho týždňa počítačových zručností pripravila pre študentky dvoch bratislavských stredných škôl, Gymnázia Juraja Hronca a Gymnázia Grösslingova v Bratislave, program, ktorého cieľom bolo ukázať, ako funguje život v IT spoločnosti a aké výhody práca v nej prináša. O svojich skúsenostiach im porozprávali zamestnankyne spoločnosti, na iný rozmer práce poukázala oblasť týkajúca sa sveta videohier a vývoja technológií. V druhej časti podujatia sa študentky dozvedeli viac o tom, ako sa dá v spoločnosti zamestnať a ako postupovať pri budovaní kariéry. Pre žiakov stredných škôl pripravila spoločnosť Microsoft aj edukačné video, ktoré malo na podujatí svoju premiéru.

“Prvý ročník podujatia DigiGirlz sa stretol s pozitívnym ohlasom, čo nás veľmi teší a naznačuje, že takéto aktivity dávajú zmysel. Sme radi, že sme dievčatám mohli ukázať, že IT nie je len o mužoch a že sa ho nemusia báť. V našom úsilí podporovať povedomie o vzdelávaní v IT ako aj samotné vzdelávanie budeme pokračovať aj v budúcnosti“, povedala Petra Fürbecková, riaditeľka ľudských zdrojov spoločnosti Microsoft Slovakia.

Problém celkovej nezamestnanosti mladých v Európskej únii, ktorá tento rok dosiahla historické maximum 22,4% je alarmujúci, mnohým stále chýba prístup k najnovším technológiám. Spoločnosť Microsoft reflektuje tento stav a dlhodobo investuje do rozvoja ich pracovných a IT zručností, ktoré neskôr môžu zužitkovať na pracovnom trhu. Pri príležitosti prebiehajúceho Európskeho týždňa počítačových zručností sa ďalej zaviazala venovať 17 európskym mimovládnym organizáciám finančnú podporu v celkovej hodnote 1, 5 milióna EUR. Hlavnými príjemcami sú krajiny najviac zasiahnuté ekonomickou krízou ako Španielsko a Grécko, dotáciu však získa aj slovenská mimovládna organizácia Junior Achievement Slovakia.

Ďalšou významnou súčasťou podpory rozvoja vzdelávania v Európe je aj darovanie softvéru v hodnote 170 miliónov EUR mimovládnym a neziskovým organizáciám. Softvérové darcovstvo je už dlhodobo súčasťou iniciatívy spoločnosti Microsoft pomáhať týmto organizáciám v efektívnom používaní technológií pre lepšiu produktivitu. V Európe ho zastrešuje program softvérového darcovstva pre TechSoup.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci si vo februári priplatili aj za elektrinu a plyn
<< predchádzajúci článok
V trnavskej automobilke PSA bude dočasne pracovať 150 Čechov

IT nie je len pre mužov, DigiGirlz ju popularizuje - diskusné fórum čitateľov