02. mája 2014

Iuventa zdolala Senec a hladko postúpila do národného finále

Hráčky Iuventa Michalovce - ilustračné foto

Hráčky Iuventa Michalovce - ilustračné foto Foto: TASR
Modra 2. mája (TASR) - Prvým účastníkom národného finále v play off medzinárodnej WHIL sa stali hádzanárky Iuventy Michalovce.

V piatkovom prvom hranom stretnutí v sérii zvíťazili nad Sencom na palubovke v Modre jednoznačne 35:11 a triumfovali 3:0 na zápasy. Senčanky na úvodné dva duely do Michaloviec nepricestovali, vedenie súťaže ich tak skontumovalo v prospech Iuventy.

Vo finále vyzve obhajca triumfu víťaza druhej semifinálovej série, v ktorej je medzi Partizánskym a Šaľou stav vyrovnaný 1:1 na zápasy.

Michalovčanky vykročili za postupom do finále podľa očakávaní suverénnym spôsobom už od začiatku. V 9. minúte vyhrávali po góle Horňákovej už 4:0, následne sa presadili domáce prvýkrát hráčky zásluhou Štefíkovej. To však bolo na dlhý čas zo strany Senca všetko a ďalšie tempo zápasu už diktovali hráčky Iuventy. Tie mali postup vo vrecku už po polčase, ktorý vyhrali v pomere 19:3.

V druhom dejstve si následne udržiavali pohodlný náskok a po záverečnom klaksóne sa po víťazstve 35:11 tešili z postupu národného finále. Najviac sa pod hladký triumf o 24 gólov podpísala Trehubová, ktorá k desiatim gólom z hry pridala aj jednu premenenú sedmičku.

Národné play off - 3. semifinále:

ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce 11:35 (3:19)

Najviac gólov: Žákovská 5, Gáliková 4 - Trehubová 11/1, Horňáková 9, Szöllösiová 5. Rozhodovali: Cipov - Klus, vylúčené: 4 - 5, 7 m hody: 0/1 - 2/3, 80 divákov
/stav série: 0:3 - Michalovce postúpili do finále/