Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. apríla 2006

Izraelská armáda útočila v Rafahu, najmenej štyri obeteNajmenej štyria Palestínčania zahynuli v piatok pri leteckom útoku izraelskej armády na auto v utečeneckom tábore Rafah na juhu palestínskeho Pásma Gazy. Informácie potvrdili ...Zdieľať

GAZA/RAFAH 7. apríla (WN/SITA/AFP/AP) - Najmenej štyria Palestínčania zahynuli v piatok pri leteckom útoku izraelskej armády na auto v utečeneckom tábore Rafah na juhu palestínskeho Pásma Gazy. Informácie potvrdili palestínske bezpečnostné zdroje aj izraelská armáda. Tá tvrdí, že v aute sa viezli teroristi a letectvo naň zaútočilo, keď bolo na ceste z výcvikového tábora teroristov.

Pri útoku bol podľa izraelskej armády zabitý najmenej jeden člen Výborov ľudového odporu. Podľa palestínskych zdrojov to bol Abúl Ajnájn, ktorý v organizácii riadil výrobu bômb. Niekoľko ďalších Palestínčanov bolo pri útoku zranených. Podľa agentúry AP utrpeli zranenia dvanásti ľudia vrátane človeka v kóme, ktorý bol pripojený na respirátor.

Po piatkovom útoku izraelského letectva sa počet obetí izraelsko-palestínskeho konfliktu od začiatku palestínskej intifády v septembri 2000 zvýšil podľa výpočtov agentúry AFP na 5002.

FOTO: SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri útoku v Alžírsku zahynulo trinásť colníkov
<< predchádzajúci článok
Podpora nemeckej vláde prudko klesá

Izraelská armáda útočila v Rafahu, najmenej štyri obete - diskusné fórum čitateľov