![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Pondelok 17.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má Klaudia
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
26. decembra 2019
Izraelský systém protivzdušnej obrany zlikvidoval raketu z Gazy
Ilustračná snímka.
Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/APIncident si nevyžiadal obete ani zranených. Narušil však stretnutie premiéra Benjamina Netanjahua s voličmi, ktoré sa konalo v juhoizraelskom meste Aškelon, a to deň pred primárkami v strane Jednota (Likud).
Podobný incident sa odohral aj v septembri, keď bol Netanjahu v neďalekom Ašdode, aby tam agitoval v rámci kampane pred predčasnými parlamentnými voľbami.
Predpokladá sa, že práve tento raketový útok mal neskôr za následok cielené zabitie hlavného veliteľa palestínskej skupiny Islamský džihád, po ktorom došlo medzi Izraelom a pásmom Gazy k prudkej vojenskej eskalácii.
K stredajšiemu raketovému útoku sa zatiaľ neprihlásila žiadna palestínska skupina.
K vystreľovaniu rakiet a následnej izraelskej odvete dochádza v danej oblasti pomerne často aj napriek prímeriu, ktoré sa podarilo dosiahnuť vďaka Egyptu a ktoré v novembri skončilo dva dni prudkých bojov medzi ozbrojencami z pásma Gazy a izraelskou armádou.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
