24. augusta 2014

Janíčková je strieborná v treťom kole SP trial UCI v Méribel

Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková obsadila v 3. kole Svetového pohára trial UCI vo francúzskom Méribel druhú pozíciu za víťaznou Austrálčankou Janine Jungsfelovou. Vrátila sa však ...

Méribel 24. augusta (TASR) - Slovenská reprezentantka v cyklotriale Tatiana Janíčková obsadila v 3. kole Svetového pohára trial UCI vo francúzskom Méribel druhú pozíciu za víťaznou Austrálčankou Janine Jungsfelovou. Vrátila sa však na čelo priebežného poradia SP, informoval TASR Štefan Pčola, prezident Slovenskej cyklotrialovej únie (SCÚ).

Ďalšia Slovenka Kristína Sýkorová obsadila piate miesto. V kategórii muži Elite 20 malo Slovensko dvojnásobné zastúpenie. Ján Kočiš predviedol v kvalifikačnej jazde výborný výkon, keď kvalifikáciu vyhral, ale v semifinále po drobných zaváhaniach na jednoduchých úsekoch nachytal trestné body, ktoré ho odsunuli na nepostupové 9. miesto, tesne za postupovú osmičku. Martin Behro nepostúpil z kvalifikácie a obsadil celkove 30. miesto.

V kategórii muži Elite 26 Michal Špalko nepostúpil z kvalifikačných jázd a obsadil 35. miesto.