Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. mája 2020

Japonci predstavili prototyp nafukovacieho skútra, ktorý sa zmestí do batoha (video)Japonsko predstavilo elektrický nafukovací skúter, ktorý sa vojde do batoha cestujúceho. Skúter s názvom Poimo, ktorý vyvinula Tokijská univerzita, sa dá nafúknuť za približne ...Zdieľať
ww 2 676x401 14.5.2020  - Japonsko predstavilo elektrický nafukovací skúter, ktorý sa vojde do batoha cestujúceho. Skúter s názvom Poimo, ktorý vyvinula Tokijská univerzita, sa dá nafúknuť za približne jednu minútu s použitím elektrickej pumpy.


Jeho tvorcovia uviedli, že chceli vytvoriť vozidlo, ktoré by minimalizovalo pravdepodobnosť úrazu v prípade nehody.

Experti však tvrdia, že pravidlá pre e-skútre je potrebné ešte vyjasniť, než budú môcť byť takéto spôsoby dopravy považované za bezpečné.

Skúter je vyrobený predovšetkým z termoplastického polyuretánu, ktorý sa používa na výrobu produktov, ako sú napríklad nafukovacie postele.

Vozidlo váži celkovo približne 5,5 kilogramu. Autori však dúfajú, že sa im pri ďalších prototypoch túto hmotnosť podarí ešte znížiť.

"Veríme, že nafukovacia mobilita, ktorá je odlišná od existujúcich systémov mobility, bude v mestách v budúcnosti užitočná," povedal Rjuma Niijama, člen vývojového tímu z Tokijskej univerzity.
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonci predstavili prototyp nafukovacieho skútra, ktorý sa zmestí do batoha (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neuveriteľne silná žena: Indka dokázala sama porodiť svoje dieťa a prejsť 160 kilometrov do najbližšieho mesta
<< predchádzajúci článok
Vyberte sa naprieč Slovenskom s Jurajom Koreňom (video+foto)

Japonci predstavili prototyp nafukovacieho skútra, ktorý sa zmestí do batoha (video) - diskusné fórum čitateľov