Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. decembra 2009

Japonský priemysel v novembri vzrástol o 2,6 %Japonská priemyselná produkcia v novembri vzrástla o 2,6 %, čo je lepší výsledok v porovnaní s očakávaním analytikov, ktorí predpokladali rast na úrovni 2,4 %. Zároveň je to zrýchlenie rastu oproti ...Zdieľať
TOKIO 28. decembra (WEBNOVINY) - Japonská priemyselná produkcia v novembri vzrástla o 2,6 %, čo je lepší výsledok v porovnaní s očakávaním analytikov, ktorí predpokladali rast na úrovni 2,4 %. Zároveň je to zrýchlenie rastu oproti októbru, kedy sa priemyselná produkcia krajiny zväčšila o 0,5 %. V pondelok o tom informovalo japonské ministerstvo hospodárstva, obchodu a priemyslu. Výroba dopravných prostriedkov sa zväčšila o 5,9 %, pričom išlo už o deviaty mesiac rastu. Celková produkcia strojárskeho sektora vzrástla o 6,4 % a zväčšovala sa už siedmy mesiac.


Priemyselní výrobcovia oslovení vo vládnom prieskume očakávajú, že produkcia sa za december zväčší o 3,4 % a v januári o 1,3 %. Výrobu v novembri ťahal dopyt zo strany USA a Ázie a tiež dotácie japonskej vlády. Rast priemyselnej výroby v krajine a očakávanie výrobcov, že ich produkcia bude pokračovať vo zväčšovaní, pravdepodobne zmiernia obavy vlády, že ekonomika na budúci rok opäť upadne do recesie.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dzurinda chce, aby si ľudia kládli seriózne otázky
<< predchádzajúci článok
Daňové riaditeľstvo upozorňuje na tlačivá

Japonský priemysel v novembri vzrástol o 2,6 % - diskusné fórum čitateľov