Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. novembra 2011

Jaroslav Spišiak o obvineniach mlčí

Zdieľať
jaroslav spisiak  BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) - Prezident Policajného zboru Jaroslav Spišiak sa o údajnom trestnom oznámení voči nemu dozvedel až dnes z médií, preto sa podľa vlastných slov nemôže k veci vyjadrovať prostredníctvom médií.


"Doposiaľ som nebol vyzvaný k podaniu vysvetlenia ani k výsluchu, a teda moje mediálne vyjadrovanie sa k tejto téme v tejto fáze by sa mohlo považovať za ovplyvňovanie trestného konania, čo v žiadnom prípade nechcem. Všetky svoje argumenty a dokumenty predložím až kompetentným orgánom, ktoré sa touto problematikou budú zaoberať," reagoval Spišiak pre agentúru SITA.

Slovenská televízia dnes informovala, že traja bývalí príslušníci Úradu boja proti organizovanej kriminalite (ÚBOK) podali trestné oznámenie na prezidenta Policajného zboru Jaroslava Spišiaka. Informáciu televízii potvrdil námestník zastupujúceho generálneho prokurátora Dobroslav Trnka.

Jaroslav Spišiak pre médiá na adresu troch bývalých príslušníkov ÚBOK-u podľa STV povedal, že keď boli policajtmi, (Karol) Mello bol sústavne na úteku a keď odišli, polícii sa ho podarilo zadržať.

Traja bývalí policajti majú iný názor, preto začali konať. Trnka pre STV potvrdil, že dostal trestné oznámenia na prezidenta Policajného zboru od bývalých policajtov a dnes rozhodne, "kto čo bude realizovať a akým spôsobom". Podľa neho je veľká pravdepodobnosť, že bude začaté trestné stíhanie minimálne vo veci. Bývalí príslušníci ÚBOK-u pracovali na kauze Mello.

"Sú to bývalí vedúci predstavitelia ÚBOK-u, je to pán plukovník Ševčík, plukovník Lučanský a podplukovník Mičieta," povedal Trnka. Podľa STV Jaroslavovi Spišiakovi údajne hrozí aj ďalšie trestné stíhanie, a to vo veci tzv. mafiánskych zoznamov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Mafiánske zoznamy: Obvinenia voči policajtke sú zrušené (9. 11. 2011)
 Policajný prezident Spišiak môže mať problém (7. 11. 2011)
 Policajti dosiahli historicky najlepšie výsledky (18. 10. 2011)nasledujúci článok >>
Prepad gréckej ekonomiky sa v treťom kvartáli spomalil
<< predchádzajúci článok
Elektráreň Nováky začala spoluspaľovať biomasu

Jaroslav Spišiak o obvineniach mlčí - diskusné fórum čitateľov