Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. apríla 2012

Jedinú slovinskú jadrovú elektráreň dočasne odstaviliSlovinskú jadrovú elektráreň Krško, ktorá je jedinou svojho druhu v krajine, v sobotu odstavili na 40 dní z dôvodu vykonávania pravidelnej údržby. Podľa vyhlásenia zverejneného na ...Zdieľať
jadrova elektraren ĽUBĽANA 15. apríla (WEBNOVINY) - Slovinskú jadrovú elektráreň Krško, ktorá je jedinou svojho druhu v krajine, v sobotu odstavili na 40 dní z dôvodu vykonávania pravidelnej údržby.


Podľa vyhlásenia zverejneného na oficiálnej internetovej stránke odstávka nasleduje po zavŕšení 18-mesačného palivového cyklu, keď tamojší reaktor vyrobil 8,5 terawatthodiny elektrickej energie.

Elektráreň, ktorá leží približne 80 kilometrov východne od Ľubľany, hodnotí svoju prevádzku počas tohto obdobia ako "bezpečnú a stabilnú". Vo februári však musela nakrátko znížiť svoj výkon na jednu tretinu v dôsledku úniku oleja. V marci 2011 dokonca došlo k automatickému odstaveniu reaktora po tom, ako systém zaznamenal výpadok chladenia.

Jadrová elektráreň Krško vznikla na prelome 70. a 80. rokov minulého storočia ako spoločný projekt Slovinska a Chorvátska, ktoré boli v tom čase súčasťou Juhoslávie. V súčasnosti pokrýva okolo 40 percent slovinskej spotreby elektrickej energie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volkswagen zvýšil svoj podiel v automobilke MAN
<< predchádzajúci článok
Bieloruský prezident dal milosť väznenému lídrovi opozície