Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. januára 2011

Južná Kórea odsúdila pastora za návštevu KĽDR na päť rokovJuhokórejský súd odsúdil náboženského lídra na päť rokov odňatia slobody za cestovanie do Severnej Kórey bez povolenia Soulu a za ospevovanie režimu Severu. Pastor Han Sang-rjol ...Zdieľať
sudcovske kladivko Ilustračné foto SITA, APSOUL 21. januára (WEBNOVINY) - Juhokórejský súd odsúdil náboženského lídra na päť rokov odňatia slobody za cestovanie do Severnej Kórey bez povolenia Soulu a za ospevovanie režimu Severu. Pastor Han Sang-rjol bol uznaný vinným z nepovolenej návštevy Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR), stretnutia s vysokopostavenými predstaviteľmi vlády a tamojšími špiónmi, ako aj z chválenia komunistických lídrov. Všetky tieto aktivity predstavujú prekročenie prísneho juhokórejského zákona o národnej bezpečnosti, ktorý zakazuje nepovolený kontakt so Severom, uviedol súd v centrálnej časti Soulu vo svojom vyhlásení.


Hana zatkli 20. augusta po jeho návrate zo 70-dňového pobytu na Severe. Počas jeho návštevy údajne predniesol príhovory, v ktorých chválil severokórejského lídra Kima Čong-ila a kritizoval juhokórejského prezidenta Lia Mjung-paka.

Kórejská aliancia pokrokových hnutí, ktorej pastor šéfuje, vo svojom vyhlásení v reakcii na rozsudok uviedla, že Han sa stal obeťou protikomunistickej očierňujúcej kampane. KĽDR už na svojho južného suseda naliehala, aby toto "fašistické utláčanie" pastora ukončila.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opitý otec bodol syna, prepichol mu pečeň
<< predchádzajúci článok
V nemeckom bravčovom mäse sa prítomnosť dioxínu nepotvrdila