Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. januára 2009

K Havlovi nepustili celebrity, iba TopolánkaK bývalému českému a československému prezidentovi Václavovi Havlovi, ktorý leží už od pondelka na jednotke intenzívnej starostlivosti pražskej motolskej nemocnice, lekári nepúšťajú takmer žiadne ...Zdieľať
PRAHA 16. januára (WEBNOVINY) - K bývalému českému a československému prezidentovi Václavovi Havlovi, ktorý leží už od pondelka na jednotke intenzívnej starostlivosti pražskej motolskej nemocnice, lekári nepúšťajú takmer žiadne návštevy. Vo štvrtok aj v piatok k nemu odmietli pustiť viacero celebrít, oznámil v piatok na tlačovke šéf lekárskeho konzília Martin Holcát. "Rôzne skutočné aj domnelé celebrity využijú každú príležitosť, aby prenikli k pánovi exprezidentovi, začíname s tým mať vážne problémy," povedal.


K Havlovi sa v piatok okrem jeho manželky Dagmar podarilo "preniknúť" len premiérovi Mirkovi Topolánkovi, ktorý mu podľa spravodajského serveru iDnes.cz priniesol knihu a kvety a zhováral sa s ním medzi štyrmi očami asi 15 minút. Podľa riaditeľa nemocnice Miloslava Ludvíka "bolo na exprezidentovi vidieť, že ho tá návšteva potešila".

Havla už vo štvrtok navštívil aj súčasný prezident Václav Klaus, s ktorým strávil osamote asi 20 minút. Okrem iných známych osobností dostal Havel aj osobný darček od tibetského duchovného vodcu dalajlámu.

Havlov zdravotný stav sa aj v piatok mierne zlepšil. "Napriek tomu jeho stav zostáva vážny a vyžaduje starostlivosť na ARO," informovala hovorkyňa nemocnice Eva Jurinová.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký veľvyslanec sa lúčil so Slovenskom
<< predchádzajúci článok
V sobotu sa zruší regulačný stupeň pre veľkoodberateľov, povedal Fico