05. októbra 2009

K spokojnosti chýbalo najmä víťazstvo nad Olimpijou

Hádzanárska Liga majstrov bude v sezóne 2009/2010 bez slovenského zástupcu. Po mužoch Tatrana Prešov neprešli kvalifikačným sitom ani ženy ŠKP Bratislava. Hráčky úradujúceho ...

BRATISLAVA/TRENČÍN 5. októbra (WEBNOVINY) - Hádzanárska Liga majstrov bude v sezóne 2009/2010 bez slovenského zástupcu. Po mužoch Tatrana Prešov neprešli kvalifikačným sitom ani ženy ŠKP Bratislava. Hráčky úradujúceho slovenského šampióna mali na rozdiel Prešovčanov výhodu domáceho prostredia, ktorú v konkurencii tímov z Ruska, Slovinska a Holandska nezužitkovali.

Zverenky trénera Štefana Katušáka obsadili na turnaji II. fázy kvalifikácie prestížnej súťaže, ktorý sa uskutočnil od piatka do nedele v Trenčíne, podľa očakávania 3. miesto s bilanciou jedno víťazstvo - dve prehry. Naplnili sa tak papierové predpoklady, ktoré favorizovali predovšetkým Zvezdu Zvenigorod a Olimpiju Ľubľana. Bratislavčanky zdolali holandský T+A/VOC Amsterdam 27:25 a splnili predturnajové želanie svojho kormidelníka, ktorý túžil aspoň po jednom víťazstve. Ich bilancia však mohla byť ešte priaznivejšia.

"Mrzí ma sobotňajší duel s Ľubľanou (24:28 - pozn.), po ktorom som bol veľmi nahnevaný, pretože sme mohli vyhrať. Nepredpokladal som, že sa dostaneme do takejto situácie a budeme mať veľkú príležitosť zdolať Olimpiju. Mali sme na to, ale doplatili sme na veľké množstvo nepremenených šancí. Škoda, mohli sme mať štyri body a bolo by to krajšie. Nič by to však nezmenilo na tom, že v Lige majstrov končíme a pokračovať budeme v Pohári EHF," hodnotil vystúpenie svojho družstva Š. Katušák.

Slovenský majster začal turnaj 12-gólovou prehrou (21:33) s neskorším víťazom 2. skupiny Zvezdou Zvenigorod, hoci v polovici druhého polčasu mal len štvorgólové manko.

"Aj podľa výsledkov i predvedenej hry sme Ruskám dokázali najviac vzdorovať my a keby nebolo nevydareného úseku v druhom dejstve, prehra o štyri - päť gólov by bola z nášho pohľadu veľmi dobrá," tvrdí s odstupom krátkeho času kouč ŠKP, podľa ktorého jeho zverenky podali najlepší výkon v záverečnom vystúpením proti Amsterdamu a nebyť hluchých minút v II. polčase tak aj so Zvenigorodom. "Z mojich hráčok sa najstabilnejšími a najlepšími výkonmi na turnaji prezentovala spojka Beňušková. Ostatné sa tiež snažili a víťazstvo v poslednom stretnutí je dielom celého družstva na čele s brankárkou Školkovou," dodal Štefan Katušák.

Zvenigorod sa môže tešiť na základnú skupinovú fázy Ligy majstrov, zvyšná trojica účastníkov trenčianskeho turnaja sa predstaví v 3. kole Pohára EHF, kde svojich súperov spozná na najbližšom žrebovaní.

Výsledky - II. fáza kvalifikácie LM v hádzanej žien 2009/2010 - 2. skupina (postúpil len víťaz skupiny):

Zvezda Zvenigorod (Rus.) - ŠKP Bratislava 33:21 (15:9)
RK Olimpija Ľubľana (Slovin.) - T+A/VOC Amsterdam (Hol.) 33:31 (18:16)

ŠKP Bratislava - RK Olimpija Ľubľana (Slovin.) 24:28 (11:16)
T+A/VOC Amsterdam (Hol.) - Zvezda Zvenigorod (Rus.) 18:39 (10:22)

ŠKP Bratislava - T+A/VOC Amsterdam (Hol.) 27:25 (18:12)
Zvezda Zvenigorod (Rus.) - RK Olimpija Ľubľana (Slovin.) 30:18 (12:11)