12. januára 2008

Kalinová na 21. mieste, Schönová pätnásta

Vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km v rámci 5. kola Európskeho pohára v biatlone v nemeckom stredisku Langdorf-Arbersee obsadila jediná slovenská reprezentantka Ľubomíra Kalinová 21. ...

LANGDORF-ARBERSEE 12. januára (WEBNOVINY) - Vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km v rámci 5. kola Európskeho pohára v biatlone v nemeckom stredisku Langdorf-Arbersee obsadila jediná slovenská reprezentantka Ľubomíra Kalinová 21. miesto. So siedmimi trestnými minútami za nepresnú streľbu na štyroch streleckých položkách zaostala za víťaznou Nemkou Julianou Döllovou o 6:21,9 min. V kategórii junioriek si v pretekoch na 12,5 km dobre počínala Michaela Schönová, ktorá obsadila slušné 15. miesto. Zvíťazila Ruska Anastasia Kalinová. Ďalšie dve slovenské juniorky Lucia Šimová a Michaela Pančíková obsadili 32., resp. 33. miesto. Výsledky - vytrvalostné preteky: ŽENY - 15 km: 1. Juliane Döllová (Nem.) 53:06,0 min (2 trestné minúty), 2. Jana Romanovová (Rus.) +40,7 s (0), 3. Jenny Adlerová (Nem.) +1:22,6 (2), ... 21. Ľubomíra Kalinová (SR) +6:21,9 (7) JUNIORKY - 12,5 km: 1. Anastasia Kalinová 45:17,3 min (3 trestné minúty), 2. Anastasia Romanovová (obe Rus.) +38,4 (3), 3. Lea Johanidesová (ČR) +51,1 (2), ... 15. Michaela Schönová +4:30,9 (4), 32. Lucia Šimová +8:51,7 (6), 33. Michaela Pančíková (všetky SR) +10:06,2 (8) SITA