07. mája 2016

Kamerunský stredopoliar Ekeng zomrel na infarkt

Hráči Dinamo Bukurešť s fanúšikmi zapálili sviečky na pamiatku spoluhráča Patricka Ekenga, ktorý zomrel po kolapese počas zápasu v Bukurešti, 6.mája 2016, v Rumunsku. Foto: TASR/AP
Bukurešť 7. mája (TASR) - Po kolapse v piatkovom zápase rumunskej ligy zomrel kamerunský futbalový reprezentant Patrick Ekeng. Dvadsaťšesťročného stredopoliara Dinama Bukurešť sa po prevoze do nemocnice nepodarilo lekárom zachrániť. Podľa rumunských médií zomrel na zástavu srdca.

Dvojnásobný reprezentant "levov" zasiahol do stretnutia s Viitorulom Konstanca v 63. minúte a už o niekoľko minút neskôr zostal nehybne ležať na trávniku. Zápas sa napokon po prerušení dohral, skončil sa remízou 3:3. Medzitým Ekeng prehral v nemocnici svoj boj o život. "Neúspešná resuscitácia trvala hodinu," povedal novinárom lekár Dinama Liviu Batineanu.

Ekeng prišiel do Dinama začiatkom tohto roka po tom, ako v lete 2015 ukončil svoje pôsobenie v španielskej Cordobe. Kamerunčan nie je prvým hráčom Dinama Bukurešť, ktorý skolaboval počas zápasu a zomrel. V roku 2000 sa podobný prípad stal Catalinovi Hildanovi.