Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. júla 2007

Kaščák očakáva na Pohode 25-tisíc návštevníkovOrganizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák očakáva, že na trenčianske letisko si na 11. ročník nájde cestu asi 25 tisíc návštevníkov. Tí do Trenčína naďalej prúdia. Kaščák po 14. hodine ...Zdieľať

TRENČÍN 20. júla (WEBNOVINY) - Organizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák očakáva, že na trenčianske letisko si na 11. ročník nájde cestu asi 25 tisíc návštevníkov. Tí do Trenčína naďalej prúdia. Kaščák po 14. hodine otvoril hlavné pódium, v príhovore ľudí varoval hlavne pred horúčavami. "Keďže sú extrémne teplá, tak sa snažíme polievať pristávacie dráhy a návštevníkov," povedal novinárom Kaščák. Organizátori sa podľa jeho slov snažia ľuďom zabezpečiť dostatok pitnej vody a tieň. Hasiči striekajú miesta, kde je najväčšia koncentrácia ľudí, teda dve hlavné otvorené scény a dráhu, aby ju aspoň trochu schladili. Návštevníci sa do striekajúceho prúdu vody vďačne hádžu.

Prvý koncert odohrala hodinu pred otvorením hlavného pódia na Orange stage slovenská kapela Hudba z Marsu. Svojou energickou hudbou prilákali a roztancovali hneď na začiatku festivalu niekoľko sto ľudí. Po koncerte nastúpila okamžite upratovacia čata s veľkými metlami, aby odpratali plastové poháre a plechovky pred pódiom.

Pohoda sa snaží byť aj ekologická, tento rok sú v areáli opäť smetné nádoby na separovaný zber. Tie sú podľa Priateľov Zeme však zle označené a ľudia do nich hádžu veci, ktoré tam nepatria, ako zamastené papiere alebo plastové poháre a plechovky aj s nápojmi. Tým sa všetko znehodnocuje. Na festival je zakázané prenášať do areálu mimo iné nebezpečné predmety aj sklenené fľaše. Ochrankári pri vstupe ľudí kontrolujú, nie všetci pokyny rešpektovali, a preto sa pred vstupmi do areálu hromadia desiatky prázdnych fliaš.

Podľa informácie trenčianskej krajskej policajnej hovorkyne je dopravná situácia v okolí Trenčína v poriadku. Motoristi cestu na letisko nájdu cez obec Veľké Bierovce, ostatní cez mesto. Zo železničnej stanice na letisko premáva pravidelná kyvadlová doprava. Od vstupu na letisko k jednotlivým pódiám to je ešte asi 10 minút chôdze. Kaščák informoval, že návštevníkov čaká vyše 100 umeleckých vystúpení z viac ako 20 krajín sveta. Na festivale je zastúpená hudba, divadlo, film, literatúra, tanec, maľovanie, grafiti Okrem toho množstvo sprievodných podujatí a služieb, od pošty až po profesionálnych opatrovateľov v detskom kútiku.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Únia chce zakázať farbivo Red 2G spôsobujúce rakovinu
<< predchádzajúci článok
Španielsko zvýši daň za autá s vysokou produkciou CO2