Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. mája 2018

Katolíci slávia sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho kňazaPohľad do hlavnej lode Kostola svätého Cyrila a Metoda na sídlisku Juh v Poprade. Ilustračná snímka.Zdieľať
Pohľad do hlavnej lode Kostola svätého Cyrila a Metoda na sídlisku Juh v Poprade. Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Bratislava 24. mája (TASR) – Veriaci katolíckej cirkvi slávia vo štvrtok sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho a večného kňaza. Sviatok sa na Slovensku slávi od roku 2014. Veriaci si ho pripomínajú každý rok vo štvrtok po Zoslaní Ducha Svätého.


O zavedení nového sviatku rozhodla Konferencia biskupov Slovenska, jej rozhodnutie potvrdila koncom roka 2013 Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí.

Sviatok nie je prikázaný, má stupeň slávenia – sviatok. Stupne slávenia sú štyri, a to ľubovoľná spomienka, spomienka, sviatok, slávnosť.

Kongregácia pre Boží kult a disciplínu sviatostí v júli 2012 oznámila listom biskupským konferenciám rozhodnutie pápeža Benedikta XVI. umožniť tým konferenciám biskupov, ktoré o to požiadajú, zapísať do ich artikulárnych kalendárov vyššie uvedený sviatok.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nadácia Detského kardiocentra rozbehla kampaň Poslať sms nezabolí
<< predchádzajúci článok
Dvadsiaty piaty máj je dňom, keď si ľudia pripomínajú nezvestné deti

Katolíci slávia sviatok Nášho Pána Ježiša Krista, najvyššieho kňaza - diskusné fórum čitateľov