Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. marca 2019

KDH je za odvolanie ministra dopravy Á. ÉrsekaNa archívnej snímke Árpád Érsek.Zdieľať
Na archívnej snímke Árpád Érsek. Foto: TASR Pavol Zachar
Bratislava 14. marca (TASR) – Mimoparlamentné KDH podporuje odvolanie ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd). Podľa hnutia totiž nezvláda svoju funkciu a neplní programové vyhlásenie vlády.


Predseda KDH Alojz Hlina na štvrtkovej tlačovej konferencii podotkol, že doprava na severe Slovenska kolabuje. Položil si otázku, či nejde o zámer "nechať sever kolabovať, lebo tam nás nevolia a naštartovať juh, lebo tam nás volia". Aj z toho dôvodu by mal podľa neho Érsek z postu šéfa rezortu dopravy odstúpiť.

Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Igor Janckulík, ktorý prednedávnom vstúpil do KDH, chce svojím podpisom podporiť iniciatívu opozičnej SaS na odvolanie ministra dopravy. Podľa jeho slov Érsek neplní programové vyhlásenie vlády a nekomunikuje termíny výstavby s dotknutými obcami a samosprávami.

Zároveň dodal, že sa na Orave chystá protestná akcia vo forme pohľadníc zasielaných predsedovi vlády a ministrovi dopravy. Podľa Janckulíka sa na tejto akcii dohodli aj so starostami a primátormi na Orave. "Každá obec má svoje fotografie a vystihuje svoju dopravnú situáciu, aká je v ich obci," priblížil s tým, že pohľadnice by mali upozorniť kompetentných na riešenie situácie.

Pozastavenie výstavby úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala je tiež podľa hnutia jedným z dôvodov na odvolanie Érseka z funkcie. Podpredseda KDH Pavol Zajac zdôraznil, že ide o veľký problém pre celú krajinu, keďže je to strategický úsek.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Švédske tajné služby evidujú nárast xenofóbnych nálad
<< predchádzajúci článok
EP kritizuje krajiny, že odmietli obnoviť čierny daňový zoznam EÚ

KDH je za odvolanie ministra dopravy Á. Érseka - diskusné fórum čitateľov