![]() |
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
|
Piatok 7.11.2025
|
Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky |
|
Meniny má René
|
Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino |
|
|
|
|
|
|
|
|
13. augusta 2018
Kenský prezident vyzýva mládež, aby zatkla podozrivých z korupcie
Kenský prezident Uhuru Kenyatta, archívna snímka.
Zdieľať
Kenský prezident Uhuru Kenyatta, archívna snímka. Foto: TASR/AP Keňa ma problémy s prebujnenou korupciou. Podľa kritikov prezident Kenyatta vytvoril najskorumpovanejšiu vládu spomedzi všetkých štyroch prezidentov, ktorých krajina mala od získania nezávislosti od Veľkej Británie v roku 1963.
Kenyatta vyhral minuloročné voľby a momentálne zastáva svoj úrad už druhé funkčné obdobie. Za jeho vlády v posledných týždňoch zatkli viacerých verejných činiteľov podozrivých z korupcie.
V nedeľu počas osláv Svetového dňa mládeže prezident vyhlásil, že mladí ľudia by sa nemali báť zatknúť na vlastnú päsť vplyvných a mocných. "Moc ukončiť tento neduh v našej krajine leží vo vašich rukách," prihovoril sa Kenyatta davu.
Občianske zatknutie je zatknutie vykonané osobou, ktorá nie je príslušníkom zložiek činných v trestnom konaní. Podľa Wikipedie sa takáto prax odvíja od stredovekého Anglicka, kde miestni šerifovia nabádali obyčajných ľudí aby pomohli zadržať porušovateľov zákona a odovzdať ich do rúk spravodlivosti.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
