Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2018

Kenský prezident vyzýva mládež, aby zatkla podozrivých z korupcieKenský prezident Uhuru Kenyatta, archívna snímka.Zdieľať
Kenský prezident Uhuru Kenyatta, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Nairobi 13. augusta (TASR) - Kenský prezident Uhuru Kenyatta vyzval mladých ľudí, aby neváhali vykonať občianske zatknutie voči podozrivým z korupcie, informuje agentúra AP.


Keňa ma problémy s prebujnenou korupciou. Podľa kritikov prezident Kenyatta vytvoril najskorumpovanejšiu vládu spomedzi všetkých štyroch prezidentov, ktorých krajina mala od získania nezávislosti od Veľkej Británie v roku 1963.

Kenyatta vyhral minuloročné voľby a momentálne zastáva svoj úrad už druhé funkčné obdobie. Za jeho vlády v posledných týždňoch zatkli viacerých verejných činiteľov podozrivých z korupcie.

V nedeľu počas osláv Svetového dňa mládeže prezident vyhlásil, že mladí ľudia by sa nemali báť zatknúť na vlastnú päsť vplyvných a mocných. "Moc ukončiť tento neduh v našej krajine leží vo vašich rukách," prihovoril sa Kenyatta davu.

Občianske zatknutie je zatknutie vykonané osobou, ktorá nie je príslušníkom zložiek činných v trestnom konaní. Podľa Wikipedie sa takáto prax odvíja od stredovekého Anglicka, kde miestni šerifovia nabádali obyčajných ľudí aby pomohli zadržať porušovateľov zákona a odovzdať ich do rúk spravodlivosti.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nezákonne deportovaný Afganec sa vrátil do Berlína
<< predchádzajúci článok
Požiar na gréckom ostrove Evia si vyžiadal evakuáciu dedín a kláštora

Kenský prezident vyzýva mládež, aby zatkla podozrivých z korupcie - diskusné fórum čitateľov