09. decembra 2013

KHL: Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 1:2 po samostatných nájazdoch

Rozhodujúci nájazd Atlantu Mytišči strelil Radulov.

KHL: Slovan Bratislava - Atlant Mytišči

Hokejisti Slovana Bratislava zakončili ďalšiu domácu sériu v KHL pondelňajšou prehrou s Atlantom Mytišči 1:2 po predĺžení a nájazdoch. "Belasí" si tak v uplynulých štyroch dueloch v Slovnaft aréne pripísali na konto osem bodov.

Zverenci trénera Rostislava Čadu boli v úvode aktívnejší a do vedenia išli v 10. minúte zásluhou Bartovičovho presilovkového gólu. Dve minúty na to však vyrovnal Batyršin a diváci sa už do konca riadneho hracieho času ďalšieho gólu nedočkali. V samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe Atlantu Radulov.

"Belasých" teraz čaká dvojzápasový trip na klziskách súperov. Najbližšie sa predstavia v piatok o 16.00 h na ľade CSKA Moskva a krátku sériu zakončia v nedeľu prestížnym derby proti Levu Praha.

Slovan Bratislava - Atlant Mytišči 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

10. Bartovič (Hudáček, Mihálik) - 12. Batyršin (Gluchov, Koľcov), rozh. nájazd: Radulov. Rozhodcovia: Ravodin, Romasko - Zacharenkov, Sadovnikov, vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Sošnikov 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov (vypredané).

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Šťastný, Hudáček - Daňo, Matoušek, Bakoš

Atlant Mytišči: Galimov - Novopašin, Batyršin, Rukavišnikov, Petrov, Aťušov, Dyblenko, Velikov - Gluchov, Kablukov, Koľcov - Haataja, Engqvist, Michnov - Arťuchin, Trubačov, Radulov - Sošnikov, Kadejkin, Šmeľov - Ševčenko

V 1. tretine padli dva góly

Prvú vážnejšiu šancu zápasu si vypracovali domáci hokejisti, keď v 4. minúte vystrelil Vondrka, no Galimov v bránke hostí si dal pozor. Slovan bol v úvode nie príliš dynamického duelu lepší a ujal sa aj vedenia. V 10. minúte počas presilovky vystrelil z ľavého kruhu Hudáček a Bartovič šikovne dorazil puk do siete - 1:0. Náskok však domácim dlho nevydržal, keď Atlant vyrovnal už o dve minúty neskôr. "Belasým" sa nepodarilo vyhodiť puk z obranného pásma a Batyršin ich potrestal presnou strelou z uhla - 1:1. Hostia sa vzápätí mohli dostať aj do vedenia, ale Radulov nepremenil samostatný únik proti Janusovi. Ďalšie minúty už patrili Slovanu, ktorý si zahral dve presilovky. Napriek tlaku a niekoľkým dobrým gólovým možnostiam však už do konca tretiny neskóroval.

V 2. tretine nevyužili obe mužstvá presilovky

Dianie v druhej časti ovplyvnili početné vylúčenia na oboch stranách. Slovan sa v úvode musel brániť presile, 20 sekúnd dokonca dvojnásobnej, no Atlant jeho bránku takmer neohrozil. Vážnejšie šance chýbali aj v ďalších minútach. Divákov zdvihol zo sedadiel až v 30. Šťastný, ktorý napálil žŕdku a vzápätí proti Galimovovi nepochodil Šatan. V tom istom momente Sošnikov tvrdo zrazil Štajnocha a poslal ho na ľad. Za úder do hlavy a krku si vyslúžil 5+DKZ. O dve minúty išiel na trestnú aj Petrov a tréner Čada si pred presilovkou o dvoch hráčov vypýtal oddychový čas. Slovan zovrel súpera pred bránkou, Galimov vychytal niekoľko čistých šancí a keď už to vyzeralo, že puk musí skončiť v sieti, Hudáčkovi sa do strely do odkrytej bránky hodil jeden z obrancov. V plnom počte sa nehralo ani potom, keď rozhodcovia pre zmenu poslali na trestnú troch Slovanistov po sebe. Hostia však rovnako ako domáci hru v početnej výhode nevyužili. Aj po druhej tretine tak bolo 1:1, i keď domáci prestrieľali súpera 21:9.

Rozhodujúci nájazd strelil Radulov

V 44. minúte po tvrdom strete skončil Mihálik s tržnou ranou na tvári a musel do kabíny. Hostia potom nevyužili ani ďalšiu presilovku a do konca duelu sa už sústredili na defenzívu, hrozili len z brejkov. Aktívnejší Slovan sa tiež nehrnul bezhlavo dopredu, no aspoň sa snažil o kombinácie. "Belasí" dostali šancu strhnúť zápas na svoju stranu šesť minút pred koncom, keď rozhodcovia dali Koľcovovi štvorminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, ale predviedli tragickú presilovku a tak zápas pokračoval v predĺžení. Ani v ňom gól nepadol a o výhre hostí rozhodol v samostatných nájazdoch Radulov.

09:13 - 1:0 M. Bartovič (L. Hudáček, V. Mihálik) - presilová hra

11:58 - 1:1 R. Batyršin (M. Gluchov, Konst. Koľcov)