03. októbra 2012

KHL: Slovan zvíťazil v Jekaterinburgu, brankár Janus neinkasoval

Hokejisti Slovana Bratislava zakončili v KHL víťazstvom svoju trojzápasovú šnúru na klziskách súperov. Ďalší duel odohrajú v nedeľu, kedy vypredaná Slovnaft Aréna uvidí aj hviezdneho Ovečkina.

KHL: Slovan zvíťazil v Jekaterinburgu, brankár Janus neinkasoval Hokejisti HC Slovan Bratislava nastúpili na svoj posledný duel na trojzápasovej šnúre na klziskách súperov.

Po prehrách v Magnitogorsku a Čeľjabinsku bol súperom "belasých" najslabší tím v KHL Jekaterinburg. Dres Avtomobilistu obliekajú aj dvaja Slováci, obranca Branislav Mezei a útočník Rastislav Špirko.

Tréner Slovana Rostislav Čada nemohol ani v tomto zápase počítať s "pilierom zadných radov" Ľubomírom Višňovským. Tridsaťšesťročný obranca na trip do Ruska pre zdravotné problémy neodcestoval. Ďalší bek Andrej Sekera nastúpi až na ďalši zápas, v ktorom Bratislavčania privítajú 7. októbra v Slovnaft Aréne Dinamo Moskva aj s hviezdnym Alexandrom Ovečkinom v zostave.

Do bránky sa podobne ako v ostatných zápasoch postavil Jaroslav Janus. Kouč Slovana však oproti zápasu v Traktor Aréne pomenil útočné formácie.

Výsledok:

Avtomobilist Jekaterinburg - HC Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól:
27:00 - 0:1 - Hudáček (Tabaček)

Vylúčenia:
4:56 - Boumedienne (Slovan) - 2 min. (držanie)
9:18 - Tabaček (Slovan) - 2 min (hákovanie)
12:06 - Makarov (Avtomobilist) - 2 min (sekanie)
14:28 - Vas. Streltsov (Avtomobilist) - 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
17:44 - Šťastný (Slovan) - 2 min. (podrazenie)
23:19 - Sazonov (Avtomobilist) - 2 min. (faul kolenom)
23:40 - Mezei (Avtomobilist) - 2 min. (hákovanie)
25:48 - Stepanov (Avtomobilist) - 2 min. (podrazenie)
40:08 - Sokolov (Avtomobilist) - 2 min. (sekanie)
47:29 - Bližňák (Slovan) - 2 min. (držanie)
49:10 - Šatan (Slovan) - 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 13:36, vylúčenia: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Belov, Odins - Pavlov, Matjuša, 3000 divákov

Jekaterinburg: Holt - Mezei, Sokolov, Sazonov, Gusev, D. Makarov, Stepanov, Meňšikov - Žmakin, Špirko, Simakov - J. Straka, Malychin, Pronin - Gimatov, V. Streľcov, A. Streľcov - K. Makarov, Zavaruchin, Bulatov
Slovana: Janus - Švarný, Boumedienne, Štajnoch, I. Ďatelinka, Sigalet, J. Tabaček - Šatan, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Kukumberg, Dravecký - Michel Miklík, Lipiansky, L. Hudáček - Ölvecký, A. Šťastný, M. Daňo

I. tretina

V prvej tretine diváci gól v Jekaterinburgu nevideli. "Belasí" však svojho súpera prestrieľali. Na amerického brankára Holta vyslali až 13 striel, kým domáci ohrozili gólmana Janusa iba troma streleckými pokusmi. Obe mužstvá mali k dispozícii aj presilové hry. Slovan hral v početnej výhode dvakrát, domáci tím dokonca až trikrát.

II. tretina

Hokejisti nováčika KHL mali navrch aj v úvode druhej tretiny. Výrazne im k tomu pomohli svojou nedisciplinovanosťou aj zverenci kazašského trénera Andreja Šajanova. V rýchlom slede za sebou sedeli na "lavici hanby" traja domáci hráči. "Belasí" hrali viac než minútovú presilovku 5 proti 3, ktorú však nevyužili. V následnej početnej výhode o jedného muža sa však už dočkali úvodného gólu. Do vedenia ich poslal Libor Hudáček, ktorý si nakorčuľoval do útočného pásma a prekonal brankára Holta. Ten sa na rozdiel od Janusa celú druhú tretinu vôbec nenudil. Bratislavčania ho "zasypali" ďalšími 14 strelami. Druhý gól však nepadol, pretože domáci gólman si so streleckými pokusmi Bližňáka, Švarného a Kukumberga poradil. V 40. minúte sa mohlo potvrdiť staré známe "nedáš - dostaneš". Prečíslenie Jekaterinburgu dvoch proti jednému však vyrovnanie neprinieslo.

III. tretina

Slovanisti mali výhodu presilovej hry aj na začiatku poslednej tretiny. Vylúčenie Denisa Sokolova však nepotrestali. Jekaterinburg sa výborne ubránil a nepustil "belasých" do žiadnej vyloženej príležitosti. V 44. minúte sa do útočného pásma hosťujúceho tímu predieral český útočník Josef Straka, obrancovia ho však k Janusovi nepustili. V 48. minúte bol na dve minúty vylúčený Bližňák, ku ktorému si išel o necelé dve minúty sadnúť kapitán Šatan. Krátke 19-sekundové oslabenie však zverenci trénera Rostislava Čadu ustáli a Jekaterinburgu sa nepodarilo streliť vyrovnávajúci gól ani v pokračujúcej presilovke 5 proti 4. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo. Vyrovnanie nepriniesla ani dorážka Makarova. Brankár Jaroslav Janus si tak na svoje konto pripísal druhé čisté konto v KHL. To premiérové zaznamenal v Čechove, kde "belasí" odštartovali svoju víťaznú sériu, ktorá skončila až v sobotu v Magnitogorsku.