Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. septembra 2005

Kiňo: Martinákovú „pásť“ nechcem!V parlamente sa už otvorene hovorí, kto ktorého poslanca „pasie“! Touto hláškou ohúrila šéfka Slobodného fóra (SF) Zuzana Martináková divákov štvrtkového Sita TV Markíza.Zdieľať
Z rozhovoru vyplynulo, že hovorí o nezávislých poslancoch. Ako celý kšeft prebieha, však neprezradila ani na obrazovke,  ani nereagovala neskôr pre náš denník. Je totiž na výjazde.
„Pokiaľ ide o pani Martinákovú, mal som pocit, že je to dáma. Už to zo mňa vyprchalo,“ zhodnotil výrok šéfky SF Ladislav Polka, jeden z dvadsiatky nezávislých poslancov. Polka koalíciu pravidelne podporuje, s premiérom Dzurindom má dobré vzťahy, pôvodne kandidoval za opozičné HZDS. 
Martinákovej výrokom sa cíti dotknutý aj ďalší nezávislý poslanec Ivan Kiňo. „Odkazujem jej, že keby som ju ja mal pásť, zomrel by som na chudobu,“ zareagoval nahnevane Kiňo. Je po operácii, z nemocnice ho ho však už prepustili.
Ako nezávislá pôsobí však v parlamente aj samotná Martináková so svojou skupinou, z ktorej väčšina kandidovala, naopak, za vládnu SDKÚ. Jej pravidelné ponuky na spoluprácu koaličné strany zatiaľ odmietajú.
Ivan Šimko, ktorý je už od volieb v tretej strane, nepovažuje „za vhodné reagovať na Martinákovej poznámky“ o tom, že poslancov niekto „pasie“. Kandidoval za SDKÚ, v parlamente pôsobí ako nezávislý, v súčasnosti šéfuje strane Misia 21. S Dzurindom chce rokovať o podpore vlády jedine na oficiálnej straníckej úrovni, aby bol „transparentný a nie kade tade po kaviarňach“.
Zaujímavým prípadom je poslanec Smeru Bohumil Hanzel. Ten podľa potreby hlasuje s koalíciou. Ako jediný opozičný poslanec v parlamente v súčasnosti neoobštruuje, tvrdí, že „chce pracovať“. O svojom hlasovaní v parlamente hovorí, že „nie sme všetci klony“. Odmieta, že by mal z toho nejaké výhody. V roku 2004 však už balil kufre do Švédska, kde sa mal stať veľvyslancom. Na poslednú chvíľu mu to však zatrhol Dzurinda. 

Andrej Onufer

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrubalova prvá kauza : hrozí mu fiasko?
<< predchádzajúci článok
Humvee dostane nástupcu

Kiňo: Martinákovú „pásť“ nechcem! - diskusné fórum čitateľov

Hlasy sa draho kupujú!17.9. 16:53:56
A vari nie?17.9. 20:24:55