02. decembra 2013

Kisel zažil víťaznú rozlúčku s kariérou, Slavia zdolala Liberec

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Karol Kisel zažil v pondelok víťaznú rozlúčku s kariérou. Jeho Slavia Praha zdolala v 16. kole českej ligy doma Liberec ...

Karol Kisel Foto: Teraz.sk/Facebook Slavie Praha
Praha 2. decembra (TASR) - Bývalý slovenský futbalový reprezentant Karol Kisel zažil v pondelok víťaznú rozlúčku s kariérou. Jeho Slavia Praha zdolala v 16. kole českej ligy doma Liberec 2:1 vďaka dvom gólom Kiselovho krajana Martina Juhara a odlepila sa tak pred zimnou prestávkou z ligového dna.

Kapitán Slavie Kisel opustil ihrisko pri emotívnom striedaní v 86. minúte, pri ktorom mu tlieskali tribúny a objímali ho spoluhráči i niektorí z futbalistov Liberca. V zostave Slavie nechýbali ani ďalší slovenskí legionári - brankár Matej Rakovan a obranca Martin Dobrotka. Za Liberec naskočil do hry v 69. minúte Ľuboš Kolár.

Tridsaťšesťročný stredopoliar Kisel začal s profesionálnym futbalom v roku 1996 v Lokomotíve Košice, odkiaľ sa po dvoch rokoch v AS Trenčín dostal do českej najvyššej súťaže. V nej obliekal dresy Bohemiansu Praha, Slovana Liberec, ako aj oboch renomovaných pražských kluboch Sparty a naposledy Slavie. Okrem Slovenska a Česka pôsobil aj v austrálskom klube FC Sydney. Od leta roku 2012 pôsobí vo futbalovej Slavii aj ako manažér mládeže. Z hľadiska úspechov zažil najlepšie obdobie v Sparte Praha, s ktorou sa stal v sezóne 2006/2007 majstrom Česka a dvojnásobným víťazom Pohára ČMFS. Ligový primát získal v sezóne 2009/2010 aj s FC Sydney. V rokoch 2002-2009 obliekal aj reprezentačný dres, v tíme Slovenska absolvoval 25 štartov a pripísal si jeden gól.

Česká liga - 16. kolo:
Slavia Praha – Slovan Liberec 2:1 (1:1)
25. a 63. JUHAR – 9. Rabušic
/M. Rakovan, M. Dobrotka, M. Juhar (2 góly) celý zápas, K. Kisel do 86. min - Ľ. Kolár od 69. min/