27. mája 2015

Kližan hladko prehral v 2. kole French Open s domácim Simonom

Martin Kližan na Roland Garros 2015 skončil v druhom kole.

Martin Kližan na Roland Garros 2015 skončil v druhom kole. Foto: TASR/AP
Paríž 27. mája (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Dvanástemu nasadenému domácemu Francúzovi Gillesovi Simonovi podľahol v troch setoch 5:7, 2:6, 3:6. Súperovi neodplatil prehru z halového turnaja v holandskom Rotterdame z roku 2013, kde zápas skrečoval za stavu 0:3 v treťom sete. Kližan na antukovom vrchole sezóny nezopakuje vystúpenie z vlaňajška, keď vyradil nasadeného Japonca Keiho Nišikoriho a postúpil do 3. kola.

Francúzsky tenista Gilles Simon odvracia úder Slováka Martina Kližana v zápase 2. kola mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji French Open v Paríži 27. mája 2015. Foto: TASR/AP

Kližanovi nevyšiel úvod zápasu, keď v druhom geme stratil svoje podanie a Simon si po potvrdení brejku vybudoval náskok 3:0. Najlepší slovenský singlista síce následne znížil na 2:3, no v šiestom geme opäť neudržal servis a za stavu 2:5 čelil dvom setbalom. Oba odvrátil, v ďalších minútach vyrovnal na 5:5, no koncovka patrila Simonovi, ktorý v dvanástom geme využil šiesty setbal.

Kližan sa snažil hrať aktívne a diktovať tempo výmen, no robil priveľa nevynútených chýb. Simon dokázal v rozhodujúcich momentoch zahrať lepšie takticky, preukázal veľkú mentálnu odolnosť. Aj na začiatku druhého dejstva si Francúz po rýchlom brejku vybudoval náskok 3:0 a v jeho ďalšom priebehu mu stačilo ustrážiť si podanie. Na začiatku tretieho dejstva viedol Kližan 3:1, Simon však potom získal päť gemov v rade. Za stavu 5:3 premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal.