07. marca 2010

Kližan zdolal Köllerera, Slováci prehrali 2:3

Slovenskí tenisti napokon prehrali v stretnutí 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2010 v Bad Gleichenbergu s domácim Rakúskom 2:3. O ...

Martin Kližan

BAD GLEICHENBERG 7. marca (WEBNOVINY) - Slovenskí tenisti napokon prehrali v stretnutí 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2010 v Bad Gleichenbergu s domácim Rakúskom 2:3. O druhý bod Slovákov sa v záverečnej dvojhre dňa aj celkového programu postaral Martin Kližan, ktorý zdolal v stretnutí druhých hráčov oboch tímov Daniela Köllerera za 81 minút 6:2, 7:6 (3). Slovenský tenista, 200. v rebríčku ATP, si po dobrom výkone na svoje konto pripísal skalp hráča z hornej svetovej stovky (96.), keď najmä v prvom sete herne súpera jednoznačne prevýšil. Dvadsaťročný Kližan dosiahol vo svojom treťom singlovom vystúpení v Davisovom pohári premiérové víťazstvo. Ešte predtým, v úvodnej nedeľňajšej dvojhre, sa o víťazné rozuzlenie v prospech domáceho Rakúska pričinil Jürgen Melzer. Na tvrdom povrchu Opticourt v Gleichenberg-Halle pred hľadiskom s kapacitou 2500 divákov zdolal v súboji jednotiek oboch tímov Lukáša Lacka za 140 minút 7:6 (2), 7:5, 7:5.

"Gratulujem rakúskemu tímu k víťazstvu. Za rozhodujúci faktor považujem to, že domáci mali, a nielen dnes, k dispozícii Jürgena Melzera, ktorý predviedol tenis svetovej triedy a v podstate sám priviedol svoje družstvo k úspechu. My však máme talentovaných hráčov, ktorí sú nádejami do budúcnosti. Lukáš Lacko to už začína potvrdzovať aj na turnajoch ATP. V ostatných týždňoch hrá naozaj dobre a dnes dokázal solídne vzdorovať 28. tenistovi rebríčka Melzerovi. Martin Kližan síce nie je úplným nováčikom na daviscupovej scéne, ale ešte potrebuje zbierať skúsenosti,“ povedal v úvodnom pozápasovom hodnotení nehrajúci kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř.

Víťazné Rakúsko nastúpi 17. - 19. septembra na zápas play-off o svetovú skupinu ročníka 2011. Súpera mu vyžrebujú 11. mája v Londýne. Slovensko bude takisto 17. - 19. septembra bojovať v Bielorusku či Holandsku o zotrvanie v "druhej lige". Protivníka definitívne spozná najskôr 8. mája a najneskôr 11. júla.

RAKÚSKO - SLOVENSKO 3:2 - konečný výsledok
(Bad Gleichenberg, tvrdý povrch Opticourt v hale)

Nedeľňajšie dvojhry:
Jürgen Melzer - Lukáš Lacko 7:6 (2), 7:5, 7:5 za 140 minút (55, 41, 44)
Daniel Köllerer - Martin Kližan 2:6, 6:7 (3) za 81 minút (32, 49)

Sobotňajšia štvorhra:
Julian Knowle, Jürgen Melzer - Michal Mertiňák, Filip Polášek 3:6, 6:1, 6:3, 6:2 za 134 minút (33, 24, 40, 37)

Piatkové dvojhry:
Daniel Köllerer - Lukáš Lacko 6:2, 2:6, 6:7 (5), 3:6 za 178 minút (38, 38, 67, 35)
Jürgen Melzer - Martin Kližan 6:3, 6:3, 7:5 za 133 minút (45, 37, 51)