Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2021

Koalícia má o jedného poslanca menej, hnutie OĽaNO vylúčilo zo svojho klubu ČepčekaPoslanca Národnej rady SR (NR SR) Martina Čepčeka v nedeľu definitívne vylúčili z ...Zdieľať
97942056_10214105523191886_8443504691429507072_o 676x451 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Poslanca Národnej rady SR (NR SR) Martina Čepčeka v nedeľu definitívne vylúčili z poslaneckého klubu vládneho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Informoval o tom hovorca hnutia Matúš Bystriansky.


Dôvodom vylúčenia bolo pretrvávajúce nerešpektovanie pravidiel koaličnej zmluvy a hlasovanie za opozičné návrhy zákonov, ktoré boli v rozpore nielen s programovým vyhlásením vlády, ale aj hodnotami koalície.

„Počas troch riadnych schôdzí NR SR, keď bol Martin Čepček dočasne vylúčený zo zasadnutí poslaneckého klubu, nepreukázal žiadnu ochotu obnoviť spoluprácu založenú na vzájomnej diskusii, tolerancii a dôvere s ostatnými členmi klubu. Naopak, aktívne spolupracoval s poslancami fašistickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), čím definitívne potvrdil, že jeho videnie sveta nie je v súlade s hodnotami hnutia,“ vysvetlil Bystriansky.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koalícia má o jedného poslanca menej, hnutie OĽaNO vylúčilo zo svojho klubu Čepčeka © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šipoš: Pokus o odvolanie Mikulca je prejavom strachu ľudí, ktorí sa boja zodpovednosti
<< predchádzajúci článok
Mikulec je predĺženou rukou Matoviča a ide mu o osobnú politickú pomstu, Hlas podporí jeho odvolanie

Koalícia má o jedného poslanca menej, hnutie OĽaNO vylúčilo zo svojho klubu Čepčeka - diskusné fórum čitateľov