Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2021

Šipoš: Pokus o odvolanie Mikulca je prejavom strachu ľudí, ktorí sa boja zodpovednostiOpätovný pokus o odvolanie ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO) je prejavom strachu ľudí, ktorí sa boja politickej a trestnoprávnej ...Zdieľať
l97a9937 676x451 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Opätovný pokus o odvolanie ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO) je prejavom strachu ľudí, ktorí sa boja politickej a trestnoprávnej zodpovednosti. Uviedol to predseda poslaneckého klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš.


Poslanci tohto vládneho hnutia sa rozhodli nezaprezentovať pri otvorení schôdze. Šipoš dodal, že nechcú pomáhať predsedovi strany Smer – sociálna demokracia Robertovi Ficovi či predsedovi strany Hlas – sociálna demokracia Petrovi Pellegrinimu pri ďalšom „nenávistnom ťažení“ proti Mikulcovi.

Podľa Šipoša si minister vykonáva svoj mandát čestne a profesionálne. Jeho stanovisko poskytol hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

V nedeľu sa mala uskutočniť mimoriadna schôdza, na ktorej mal čeliť minister vnútra odvolávaniu. Parlament nebol dvakrát uznášaniaschopný, a tak podpredseda NR SR Gábor Grendel (OĽaNO) určil ako ďalší rokovací deň pondelok 26. júla. Schôdzu inicioval opozičný Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).


Zdroj: Webnoviny.sk - Šipoš: Pokus o odvolanie Mikulca je prejavom strachu ľudí, ktorí sa boja zodpovednosti © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zásah v Pezinku by sa podľa Kovaříka nemusel preverovať, ak by šéfka tímu inšpekcie postupovala podľa predpisov
<< predchádzajúci článok
Koalícia má o jedného poslanca menej, hnutie OĽaNO vylúčilo zo svojho klubu Čepčeka

Šipoš: Pokus o odvolanie Mikulca je prejavom strachu ľudí, ktorí sa boja zodpovednosti - diskusné fórum čitateľov