Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. marca 2023

Kollár sa vyjadril k povolebnej spolupráci so Smerom. Stane sa Matovičovým nepriateľom?Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár v nedeľu v diskusnej relácii Na telo na Markíze nevylúčilZdieľať
boris kollar 676x451 27.3.2023 (SITA.sk) - Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár v nedeľu v diskusnej relácii Na telo na Markíze nevylúčil Smer-SD z povolebnej spolupráce. Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) sa nevyjadrilo k tomu, či bude teraz svojho koaličného partnera v rámci bývalej koalície považovať za svojho politického nepriateľa v zmysle nedávneho vyhlásenia lídra OĽaNO Igora Matoviča. Ten povedal, že ak niekto pripúšťa po voľbách „spoluprácu s mafiou“, je pre nich politickým nepriateľom.


Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš zaslal agentúre SITA písomné stanovisko, v ktorom sa píše, že jednoznačne vylučujú akúkoľvek spoluprácu so skupinou mafiánov a extrémistov, do ktorej jednoznačne patria strany Smer-SD, Hlas-SD, Republika a ĽSNS.

Na rovnaký krok sme opakovane vyzvali všetky politické strany a hnutia, ktoré si hovoria demokratické. Považujeme totiž za fér povedať ešte pred voľbami voličom, či sa s mafiánmi chystáme, alebo nechystáme vládnuť,“ uviedol Šipoš.


Hnutie OĽaNO na tlačovej konferencii 15. marca vyzvalo novú stranu premiéra Eduarda Hegera Demokrati, aby dala jasné stanovisko, či pôjde po voľbách do vlády s mafiou. „Ak niekto povie, že pripúšťa spoluprácu s mafiou po voľbách, sú na druhom brehu a sú naši politickí nepriatelia. Ak povedia, že vylučujú mafiu, v žiadnom prípade s mafiou nepôjdu, tak ako povedali pred týždňom, považujeme ich za našich politických partnerov, s ktorými chceme mafiu na druhom brehu poraziť,“ uviedol vtedy Igor Matovič.
Zdroj: SITA.sk - Kollár sa vyjadril k povolebnej spolupráci so Smerom. Stane sa Matovičovým nepriateľom? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Romana Tabák odchádza z klubu hnutia Sme rodina. Hasta la vista Boris, odkázala
<< predchádzajúci článok
BILLA Žampa Cup – jedinečný záver zimnej sezóny