Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. júla 2021

Kompletne zaočkovaná je v Nemecku už polovica populácie, záujem o vakcíny však klesáV Nemecku už je proti koronavírusu úplne zaočkovaná polovica populácie. Podľa v stredu zverejnených oficiálnych údajov dosiahol počet úplne ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_47346 ed623a6b95b04197a30a2b4a6e297b84 676x429 28.7.2021 (Webnoviny.sk) - V Nemecku už je proti koronavírusu úplne zaočkovaná polovica populácie. Podľa v stredu zverejnených oficiálnych údajov dosiahol počet úplne zaočkovaných obyvateľov Nemecka v utorok takmer 41,8 milióna, teda 50,2 percenta populácie. Aspoň jednu dávku vakcíny dostalo viac ako 50,8 milióna ľudí, teda 61,1 percenta populácie.


Počty zaočkovaných však stúpajú omnoho pomalšie ako pred niekoľkými týždňami. Zatiaľ čo počas minulého týždňa každý deň podali v priemere takmer 436-tisíc vakcín, v polovici júna to bolo viac ako 800-tisíc.

To znepokojuje oficiálnych predstaviteľov v čase, keď počty nakazených opäť pomaly stúpajú v dôsledku šírenia nákazlivejšieho delta variantu koronavírusu, ktorý už sa stal v krajine dominantným. Kancelárka Angela Merkelová minulý týždeň apelovala na váhajúcich občanov, aby sa dali zaočkovať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kompletne zaočkovaná je v Nemecku už polovica populácie, záujem o vakcíny však klesá © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nespokojný zákazník napadol v Bratislave taxikára, suma za jazdu sa mu zdala privysoká
<< predchádzajúci článok
Znížením nákladov potenciál cloudu nekončí. Ukazuje nová správa Accenture

Kompletne zaočkovaná je v Nemecku už polovica populácie, záujem o vakcíny však klesá - diskusné fórum čitateľov