Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy
Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2019

Komunálny sektor môže získať na jednu nabíjaciu stanicu až 5000 eurNa snímke v pozadí generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická a riaditeľ sekcie inovácie a medzinárodnej spolupráce Artur Bobovický počas semináru Ministerstva hospodárstva SR a Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry na tému: ...Zdieľať
Na snímke v pozadí generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická a riaditeľ sekcie inovácie a medzinárodnej spolupráce Artur Bobovický počas semináru Ministerstva hospodárstva SR a Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry na tému: Podpora budovania verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc 12. augusta 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 12. augusta (TASR) - Ministerstvo hospodárstva (MH) SR a Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) organizujú tento týždeň semináre k výzve zameranej na podporu budovania verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc, ktoré sa uskutočnia v Bratislave (12. 8.), Banskej Bystrici (14. 8.) a Košiciach (15. 8.).


Cieľom výzvy je podľa SIEA podpora elektromobility v Slovenskej republike formou rozvoja nabíjacej infraštruktúry. O finančný príspevok môžu požiadať obce, mestá, vyššie územné celky a nimi zriadené organizácie."Dnešný seminár je určený pre žiadateľov o podporu na budovanie verejne prístupných elektrických nabíjacích staníc. Výzva bola zverejnená 1. júla s tým, že uzávierka je do 1. októbra. Žiadatelia môžu získať príspevok do výšky 5000 eur. Výzva je určená pre obce, mestá a vyššie územné celky. Žiadosť musia poslať elektronicky. Výzva obsahuje všetky povinné prílohy, ktoré je potrebné, aby žiadatelia doložili," priblížila pre TASR v rámci seminára v Bratislave generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická.

Podľa Velickej je zatiaľ záujem komunálneho sektora o podporu dostatočný. "Agentúra poskytuje všetky informácie, ktoré žiadatelia potrebujú doplniť alebo nejakým spôsobom spresniť," upozornila. Celková suma na túto výzvu je podľa jej informácií 500.000 eur, teda malo by z nej byť uspokojených približne 100 žiadateľov.

"Výška podpory je od 2500 eur do 5000 eur na jednu žiadosť, teda na jednu nabíjacie stanicu," dodala Velická. Žiadatelia musia mať 5 % vlastných zdrojov, 95 % nákladov pokryje dotácia zo štátneho rozpočtu. Program seminárov k výzve je uvedený na stránke SIEA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďalším dodatkom Zmluvy so štátom bude RTVS môcť využiť vyše milión eur
<< predchádzajúci článok
Nemca zatkli za falošné bomby na pouličnej technopárty v Zürichu

Komunálny sektor môže získať na jednu nabíjaciu stanicu až 5000 eur - diskusné fórum čitateľov