Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. augusta 2019

Predaj áut v Číne klesol, takisto aj ekoáutPredaj ekologických vozidiel v Číne minulý mesiac klesol prvýkrát za vyše dvoch rokov. Uviedla to v pondelok Čínska asociácia výrobcov áut (CAAM). Predaj klesol ...Zdieľať
Foto: Ilustračné foto: TASR/Radovan Stoklasa
Peking 12. augusta (TASR) - Predaj ekologických vozidiel v Číne minulý mesiac klesol prvýkrát za vyše dvoch rokov. Uviedla to v pondelok Čínska asociácia výrobcov áut (CAAM). Predaj klesol aj z pohľadu celkového počtu vozidiel, v tomto prípade však trh klesá už vyše roka.


V júli sa na čínskom trhu predalo 80.000 takzvaných nových energetických vozidiel (NEV), medzi ktoré patria hybridy či elektromobily. V medziročnom porovnaní to znamená pokles o 4,7 %.

Čo sa týka celkového predaja áut, ten klesol v júli medziročne o 4,3 %. Predaj áut na čínskom trhu tak klesol už 13. mesiac po sebe. Tempo poklesu sa pritom ešte zrýchlilo, keď v júni dosiahol 9,6 %. Horší vývoj však zaznamenal čínsky automobilový trh, najväčší na svete, v máji, keď sa predaj áut znížil o 16,4 %.

CAAM už skôr zverejnila prognózu, na základe ktorej tento rok počíta s poklesom predaja o 5 % na 26,68 milióna áut. Čo sa týka predaja NEV, očakáva, že za rok 2019 sa ich v Číne predá 1,5 milióna. Pôvodne očakávala predaj na úrovni 1,6 milióna.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vrah Vietnamcov vzal späť svoj návrh na podmienečné prepustenie
<< predchádzajúci článok
Požiarmi na Sibíri sú postihnuté aj zvieratá v tajge

Predaj áut v Číne klesol, takisto aj ekoáut - diskusné fórum čitateľov