Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2006

Konanie na podporu P. Matúšku počas volieb je neprijateľnéPorušenie volebného moratória a motivovanie voličov k podpore kandidáta formou hodnotných darov považujeme za hrubé porušenie rovnosti šancí vo volebnej súťaži. Aliancia Fair play tak reagovala na ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. mája (WN/SITA) - Porušenie volebného moratória a motivovanie voličov k podpore kandidáta formou hodnotných darov považujeme za hrubé porušenie rovnosti šancí vo volebnej súťaži. Aliancia Fair play tak reagovala na priebeh minulotýždňový volieb v bratislavskej Petržalke. Ako sa píše v stanovisku aliancie, ktoré agentúre SITA poskytla Jana McDonnell, férovosť volieb a rovnosť podmienok pre všetkých kandidátov patria medzi princípy, ktoré ležia priamo v základe demokracie. Ich hrubé porušenie preto diskvalifikuje kandidáta na etický a proobčiansky výkon verejnej funkcie. "Konanie na podporu kandidáta na starostu Petržalky Petra Matúšku je preto pre nás neprijateľné". Podľa Aliancie Fair play tento prípad zároveň opäť poukázal na zásadné medzery vo volebnej legislatíve na Slovensku a na nutnosť jej rozsiahleho prehodnotenia.

Tohtoročné parlamentné voľby sa budú po prvý raz konať bez moratória, či akýchkoľvek obmedzení kandidátov. Aliancia oceňuje, že politické elity aktivity počas volieb v Petržalke odsúdili.

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dokumenty Ernesta Hemingwaya spájajú obe vlády
<< predchádzajúci článok
Pri výbuchu bomby v Bagdade zahynulo 19 ľudí

Konanie na podporu P. Matúšku počas volieb je neprijateľné - diskusné fórum čitateľov