Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. apríla 2020

Koncern Walt Disney poslal stotisíc zamestnancov na neplatenú dovolenkuAmerický mediálny a zábavný koncern Walt Disney počas toto týždňa pošle na neplatenú dovolenku vyše 100-tisíc svojich zamestnancov. Spoločnosť o tom informovala v ...Zdieľať
po 676x449 20.4.2020  - Americký mediálny a zábavný koncern Walt Disney počas toto týždňa pošle na neplatenú dovolenku vyše 100-tisíc svojich zamestnancov.


Spoločnosť o tom informovala v pondelok. Zdravotné poistenie za svojich pracovníkov má firma ďalej odvádzať v plnom rozsahu.

Dotknutým zamestnancom odporučila, aby sa uchádzali o podporu z vládneho programu na zmiernenie dopadov pandémie koronavírusu v celkovom objeme dva bilióny USD.Opatrenie podľa portálu zasiahne viac ako polovicu globálnej pracovnej sily Walt Disney. Podľa odhadu denníka Financial Times prevádzkovateľ zábavných parkov môže týmto krokom ušetriť až 400-miliónov USD mesačne, informuje portál bbc.com.

 
Zdroj: Webnoviny.sk - Koncern Walt Disney poslal stotisíc zamestnancov na neplatenú dovolenku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Princovi Harrymu a Meghan došla trpezlivosť s britským bulvárom, ukončili s nimi spoluprácu
<< predchádzajúci článok
Koronavírus už nebude výhovorka, párom v New Yorku povolili online svadbu