Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. mája 2006

Koncom apríla by parlamentné voľby vyhral Smer-SDKeby sa parlamentné voľby konali koncom apríla, vyhrala by ich so ziskom 35,8 percenta strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý v dňoch 18. apríla až 2. ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. mája (WN/SITA) - Keby sa parlamentné voľby konali koncom apríla, vyhrala by ich so ziskom 35,8 percenta strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD). Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý v dňoch 18. apríla až 2. mája uskutočnila na vzorke 1 046 respondentov agentúra Dicio.

Druhú priečku by obsadila ĽS-HZDS, ktorú by volilo vyše desať percent voličov. Rovných desať percent by v parlamentných voľbách získala SDKÚ-DS. Takmer desať percent by získala strana Slobodné fórum, SMK by volilo takmer deväť percent opýtaných. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH (7,8%) a SNS (7%). Pred bránou Národnej rady (NR) SR by skončili strany ANO (3,8 %), KSS (3 %) a HZD (2,1 %). Iné strany podporuje 1,8 percenta voličov.

Na voľbách by sa podľa prieskumu nezúčastnilo 9,6 percenta občanov. Z tých, ktorí sa na voľbách chcú zúčastniť, je pre konkrétnu stranu rozhodnutých takmer 72 percent respondentov. Nerozhodnutých voličov, ktorí nevedia, ktorú stranu by volili, ani to, či pôjdu k volebným urnám, je 18,5 percent.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemeckému svetobežníkovi ukradli v Británii bicykel
<< predchádzajúci článok
Slovensko môže pomôcť cyperským Turkom z izolácie

Koncom apríla by parlamentné voľby vyhral Smer-SD - diskusné fórum čitateľov