Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. novembra 2006

Kool and the Gang priviedli publikum do varuTrasúca sa bratislavská Športová hala Pasienky a tancujúci dav fanúšikov boli vo štvrtok hlavnými známkami toho, že legendárna funky skupina Kool and the Gang sa znovu vrátila do slovenskej ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) - Trasúca sa bratislavská Športová hala Pasienky a tancujúci dav fanúšikov boli vo štvrtok hlavnými známkami toho, že legendárna funky skupina Kool and the Gang sa znovu vrátila do slovenskej metropoly. Ešte pred tým ako zoskupenie vyskočilo na pódium, sa úlohy rozohriať publikum majstrovsky ujali mladá skupina Brooklyn a neskôr aj skúsení A 'Conto.

Začiatok koncertu amerického zoskupenia sa niesol v znamení pomalších melódií, menej známych pesničiek a technických problémov. Na niekoľko minút pre istič vypadlo aj hlavné osvetlenie, čo celé pódium doslova ponorilo do tmy. Ani to však približne štvortisícovému davu neubralo na nálade. Tancujúci členovia Kool and the Gang im nedali ani na chvíľu oddýchnuť si a stále rýchlejšie rytmy postupne privádzali hudobných fanúšikov do varu. Keď zazneli hity ako Get Down On It, či Celebration publikum, vrátane sediacich ľudí sa premenilo na obrovskú, tancujúcu funky masu, ktorá sa neprestala hýbať až do posledných rytmov. Potom ako kapela prvýkrát odišla z pódia svoje schopnosti naplno predviedol bubeník George "Funky" Brown rýchlymi setmi na bicích nástrojoch. Publikum si neskôr búrlivým potleskom a dupotom vypýtalo Kool and the Gang späť. Skupina sa však tentokrát rozrástla o šesť dievčat, ktoré vybrali priamo z publika.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci vrátili slepým myšiam zrak
<< predchádzajúci článok
T-Mobile Slovensko za deväť mesiacov s výnosmi 11,778 mld. Sk