26. novembra 2008

Košičanky prehrali v Istanbule s Fenerbahce

Vo svojom siedmom vystúpení v D-skupine basketbalovej Euroligy žien podľahli hráčky Maxima Broker Košice na palubovke tureckého tímu Fenerbahce Istanbul 74:84 (30:43). Domáce hráčky si rozhodujúci ...

ISTANBUL 26. novembra (WEBNOVINY) - Vo svojom siedmom vystúpení v D-skupine basketbalovej Euroligy žien podľahli hráčky Maxima Broker Košice na palubovke tureckého tímu Fenerbahce Istanbul 74:84 (30:43). Domáce hráčky si rozhodujúci náskok vytvorili už v prvej štvrtine a v zostávajúcich častiach stretnutia si ho prakticky udržali. Basketbalistky slovenského majstra si pripísali popri štyroch víťazstvách tretiu prehru a vzdialili sa od 2. priečky v tabuľke D-skupine. Ešte v stredu odohrajú od 20.30 h v D-skupine súboj Lattes Montpellier - Beretta Famila Schio. Vo štvrtok potom pride na rad stretnutie prvých dvoch tímov v tabuľke: Spartak Moskovská oblasť - TEO Vilnius. Výsledok: D-skupina: Fenerbahce Istanbul - Maxima Broker Košice 84:74 (25:10, 18:20, 22:22, 19:22) Najviac bodov Fenerbahce: Tuncluerová 18, Suttonová-Brownová a Gomisová po 16, Ajavonová 15. Zostava a body Maximy Broker: Kraayeveldová 17, Spencerová 13, Cohenová 12, Číkošová 2, Kováčová 2 (Jurčenková 16, Hricková 9, Minčíková 3) TH: 26/22 – 12/11, trojky: 4 - 7, fauly: 16 - 23, rozhodovali: Bertrand (Švajč.), Cici (Alb.), Černovová (Rus.), 800 divákov Košičanky nezachytili nástup domáceho tímu a už v polovici úvodnej štvrtiny prehrávali 4:15. Domáce hráčky, ktoré v uplynulom kole prekvapujúco triumfovali na palubovke Vilniusu, si v 14. min utvorili už 20-bodový náskok. Na 36:16 zvyšovala Američanka Ajavonová. V závere druhej desaťminútovky košické hráčky šnúrou 5 bodov upravili na prijateľnejších 30:43. Po veľkej prestávke si domáce basketbalistky udržiavali 12-14 bodový náskok, no minútu a pol pred koncom tretej štvrtiny Kraayeveldová znížila trojkou na 52:61. Domáce hráčky však odopovedali rovnako trojkou Gomisovej a do konca štvrtiny ešte zvýšili na 65:52. V záverečnej štvrtine sa k dobrému výkonu rozohrala pivotka Jurčenková (celkovo 16 bodov) a dve a pol minúty pred koncom znížila na rozdiel 7 bodov (71:78). Košiciam svitla šanca, no od tejto chvíle nastrieľali 6 bodov v rade hráčky tureckého majstra. Trojka Spencerovej v samom závere už prišla neskoro. Aktuálna tabuľka D-skupiny Euroligy žien: 1. Fenerbahce 7 5 2 507:520 12 2. Spartak 6 5 1 499:394 11 3. KOŠICE 7 4 3 493:495 11 4. Vilnius 6 4 2 415:363 10 5. Schio 6 1 5 377:452 7 6. Montpellier 6 0 6 418:485 6 Hlas: Daniel Jendrichovský (generálny manažér Maxima Broker Košice: "Čo sa dnes dialo na palubovke prvých päť a posledných päť minút, to nepatrí do Euroligy. Ja tento zápas vlastne ani nechcem hodnotiť, iba sa môžem hráčkam poďakovať za výborné výkony. Nechám na televíznych divákov, nech si stretnutie pozrú zajtra zo záznamu, a potom uvidia, čo sa tu dnes na palubovke dialo. Robilo sa totiž všetko pre to, aby sme neprehrali o menej ako o osem bodov. Začalo sa to už tým, že zakázali nastúpiť na zápas Linde Fröhlichovej. Dozvedeli sme sa to včera, už sa s tým nedalo nič robiť. Teraz musí vysvetliť, prečo berie určité lieky, ktoré potrebuje k životu. Neuveriteľné. SITA