18. novembra 2005

Košice boli proti lídrovi bezmocné

Basketbalistky Košíc podľahli v stredajšom štvrtom kole Euroligy na domácej palubovke francúzskemu US Valenciennes vysoko 55:85.

Dvojnásobný víťaz súťaže hneď od začiatku zápasu udával tón a uštedril nášmu majstrovi štvrtú a najvyššiu prehru v tohtoročnej sérii. Po zápase košický tréner Tibor Jány i samotné hráčky priznali, že nezvládli úvod. Skúsené Francúzky, ktoré sú na čele C-skupiny, to, pochopiteľne, okamžite využili. Hrali jednoduchšie, no efektívne a bez problémov strieľali koše a už v prvom polčase ušli o 20 bodov. Košičanky po prestávke síce využili slabšie chvíle súperiek i prestriedanie hráčok a po 10-bodovej šnúre túto časť hry vyhrali 21:20, no bol to len chvíľkový rozmar. Valenciennes, hoci hral len toľko, koľko potreboval, aj tak vyhral až o 30 bodov.
Tibor Jány, tréner Košíc: „O výsledku rozhodol prvý polčas a v ňom úvodná desaťminútovka. Francúzky získali 20-bodový náskok a ten si udržiavali. Aj keď po zmene strán sme už začali hrať aktívnejšie, konečný výsledok sme zvrátiť nedokázali.“

C-skupina, 4. kolo: K Cero I.C.P. Košice - Valenciennes 55:85 (26:46).Najviac bodov: Mazzanteová 14 - Hermouetová 18. Pred 1 500 divákmi rozhodovali: Cankovič (Chorv.), Jovanovič (BaH), Fauly: 18:15, TH: 12/11 - 14/10, trojky: 6:5. Ďalší výsledok: Krakov - Vilnius 55:71