04. decembra 2015

Košice rozdrvili Skalicu, Martin takisto nedal Popradu šancu

Zápas 27. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HC Košice - HK 36 Skalica 4. decembra 2015 v Košiciach. Na snímke vpravo hráč HC Košice Richard Jenčík, uprostred hráč HK 36 Skalica Pavel Brendl a vľavo brankár HK 36 Skalica Patrik ...

Zápas 27. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi HC Košice - HK 36 Skalica 4. decembra 2015 v Košiciach. Na snímke vpravo hráč HC Košice Richard Jenčík, uprostred hráč HK 36 Skalica Pavel Brendl a vľavo brankár HK 36 Skalica Patrik Romančík. Foto: TASR/Milan Kapusta
Košice 4. decembra (TASR) - Gólový účet zápasu otvorili hostia vo svojej prvej presilovke. V 5. minúte nabil Pašek obrancovi Reichelovi, ktorý spomedzi kruhov nedal Melicherčíkovi šancu - 0:1. Domáci v nasledujúcich minútach zvýšili aktivitu, ktorá priniesla nevyužité príležitosti Hrnku, Bartánusa i Cebáka. Košičanov v aktivite brzdili viaceré vylúčenia, no v závere prvej časti mali možnosť presilovej hry o dvoch hráčov.

V 21. minúte, keď už hostia hrali so štyrmi korčuliarmi, vystrelil košický obranca Deyl a jeho pokus dorazil do skalickej bránky Bartoš. Krátko na to hrali domáci ďalšiu presilovku. Puk sa po Šedivého strele odrazil k Bartánusovi, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal - 2:1. Vydarenú päťminútovku domácich zvýraznil v 25. minúte Bortňák, keď zblízka prekonal Romančíka. Aj v ďalších minútach to boli domáci, kto mal viac z hry. Skaličania však zlepšili defenzívu a Košičania sa tak do výhodných pozícií dostávali najmä v presilovkách. V ďalšej z nich, v 35. minúte, dorazil strelu Šedivého Matej Češík. Jeho zásah bol zároveň 4000. gólom HC Košice v základnej časti v najvyššej hokejovej súťaži. Skaličanov vrátil do zápasu gól Baráka 42 sekúnd pred druhou prestávkou.

V úvode tretej časti hostia síce "prežili" dve oslabenia, no už počas hry s piatimi hráčmi inkasovali ďalší gól. V 47. minúte nechali priveľa priestoru Lelkešovi, ktorý pred bránkou ponúkol puk Boltunovi a ten pohodlne upravil na 5:2. Hostia sa v záverečnej tretine pred brankára Melicherčíka príliš nedostávali. Skorigovať výsledok mohol v 57. minúte Skaličan Lantoš, po rýchlom úniku však Melicherčíka neprekonal.

HC Košice - HK 36 Skalica 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
21. Bartoš (Deyl, Jenčík), 23. Bartánus (Suja, Šedivý), 25. Bortňák (Boltun), 35. Češík (Šedivý, Bicek), 47. Boltun (Lelkeš, Bortňák - 5. Reichel (Pašek, Mickievics), 40. Barák (Klíma). Rozhodovali: Snášel - Bednár, Gavalier, vylúčení: 6:9 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3829 divákov.

Martin nedal Popradu šancu, vsietil štyri góly a nepustil ani jeden

Martin 4. decembra (TASR) - Podtatranci začali náporom a v úvodných minútach poriadne zatápali pred martinskou bránkou. Paukovček už v 20. sekunde, po ňom Kroták v 2. a Števuliak v 5. minúte však neprekonali Dzubinu, vo vyloženej pozícii zaváhal aj Štrauch. Martin sa len bránil a prvú strelu na Kostúra vyslal až v 9. minúte Kokavec. O dve minúty neskôr však dobre zakombinoval tretí útok a Galamboš svojím prvým gólom od návratu do Martina rozjasal preriedené tribúny. Domáci dostali krídla a hra sa vyrovnala, gól však už do prvej sirény nepadol.

Začiatok druhej tretiny vyšiel domácim. Tabaček za štyri sekundy potrestal vylúčenie Paukovčeka a strelou ihneď po buly zvýšil na 2:0. Potom sa hralo hore-dole, príležitosti boli na oboch stranách. V polovici stretnutia sa blysol Dzubina, keď vychytal tutovku Kasíka a poradil si aj s pokusom Števuliaka. Na druhej strane sa vyznamenal Kostúr po strelách Skladaného a Galamboša. V 35. minúte zase zlikvidoval Dzubina nájazd Achsa.

Tretiu tretinu začal Poprad aktívnejšie, ale v 45. minúte zachránil Martin výborne chytajúci Dzubina pri šanci Krotáka. Domáci hrali ako vymenení a na výbuch s dvadsiatkou nechali definitívne zabudnúť v 50. minúte, keď sa pri výhode o jedného hráča presadil zblízka Kabáč. V 54. minúte pri hre štyroch proti štyrom pridal ďalší gól Galamboš. Vzápätí sa vo výbornom svetle opäť predviedol Dzubina, ktorý chytil dorážku B. Rapáča. Zverenci domáceho trénera Dorniča už potom kontrolovali hru a súperovi oplatili prehru z 18. kola rovnakým skóre.

MHC Martin - HK Poprad 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
11. Galamboš (T. Varga, Skladaný), 21. Tabaček (Kabáč), 50. Kabáč (Rzavský), 54. Galamboš (T. Varga). Rozhodovali: J. Konc - Gajan, Korba, vylúčení: 3:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1550 divákov

Banská Bystrica podľahla Zvolenu 2:5

Banská Bystrica 4. decembra (TASR) - Oproti predchádzajúcim dvom zápasom s dramatickými koncovkami po predĺžení a v samostatných nájazdoch malo tretie pohronské derby jednoznačnejší priebeh. Spočiatku ani tak nie, v 6. min hneď po buly prekvapil Baroša v bránke domáci Lamper, no v 9. min Puliš pohotovou strelou zrovnal skóre. V 13. min Handzuš po faule Brabenca gól po trestnom strieľaní nepridal, Handlovský onedlho nastrelil po teči žŕdku a odvtedy začali Banskobystričania upadať a čoraz viac sa presadzovali hostia. Domácim nepomohla v streleckej potencii ani nová posila Hvila a po dvoch tretinách prehrávali už 1:4. Za štvorgólovou šnúrou Zvolenčanov sa ukrýval lepší pohyb a aj v kombináciách úplne zatienili tradičného rivala. V 17. min si nakoruľoval Juraško na Brabencovu nahrávku a definitívne strhol vývin skóre na stranu 'rytierov', v 21. min sa po uvoľnení Brabenca presadil pred bránkou Semorád a v 34. min dokonal dvojtretinové dielo úplne voľný Mráz po spolupráci s Obdržálkom. Práve jeho gól akoby presne vystihoval dianie na ľade, obrana 'baranov' korčuliarsky nestačila a často reagovala vtedy, keď už bolo neskoro. Druhá tretina mohla dopriať Zvolenčanom podstatne viac, šance nevyužili Mráz, Jurík, na druhej strane v oslabení Brabenec na útočnej modrej v presilovke zaspal, no Lamper samostatný nájazd nepremenil a aj v 35. min nepriniesol trochu viac života do hry domácich Kytnár. V 36. min sa začala takmer dvojminútová presilovka hostí štyroch na troch a v nej Obdržálek netrafil prázdnu bránku. V tretej tretine vypredaný štadión netrpezlivo čakal na zdramatizovanie priebehu a stalo sa, v 46. min v presilovke Ďatelinka dorazil puk a vyvolal ešte nádej na zvrat. Osud zápasu však vyriešil Klhůfek po trestnom strieľaní, keď ho v šanci hákoval Petran. Aj keď mu puk pri naberaní rýchlosti ušiel, stačil ho ešte postrčiť popod brankára Bacashihuu a zvýrazniť víťazstvo Zvolena, a to ešte v 57. min trafil Jurík v samostatnom nájazde žŕdku.

HC'05 iClinic B. Bystrica - HKM Zvolen 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
6. Lamper (Zigo), 46. Ďatelinka (Zigo, Hudec) - 9. Puliš (Jurík, Mráz), 17. Juraško (Semorád, Brabenec), 21. Semorád (Brabenec, Bagin), 34. Mráz (Obdržálek), 53. Klhůfek z trest. strieľania. Rozhodcovia Wehrli (Švajč.), D. Konc - Šefčík, Výleta, vylúčení 7:6, presilovky 2:1, v oslabení 0:0, 2841 divákov.

Skalica po prehre 0:3 s Myjavou prezimuje na poslednom mieste